Przygotowanie praktykantów Szkoły Policji w Katowicach na ulicach Chorzowa

Przygotowanie praktykantów Szkoły Policji w Katowicach na ulicach Chorzowa

Ulice Chorzowa po raz kolejny stały się areną praktyk dla studentów Szkoły Policji w Katowicach. Pod watchfulnym okiem doświadczonych funkcjonariuszy, młodzi adepti prawa mieli możliwość doskonalenia nabytych umiejętności. W dniu wczorajszym, pełnili oni służbę wspólnie z policjantami z wydziału ruchu drogowego.

Podstawowe szkolenie przyszłych stróżów prawa obejmuje nieodłączny element jakim są praktyki. To właśnie dzięki nim, początkujący policjanci mają okazję zdobywać cenne doświadczenie, które w przyszłości przyda im się w jednostkach, do których zostaną przydzieleni.

Podczas wczorajszej służby, młodzi praktykanci współpracowali z funkcjonariuszami drogówki w celu sprawdzenia stanu trzeźwości kierowców. Ich działania przyniosły konkretne rezultaty. Zdołali oni bowiem zatrzymać dwie kobiety w wieku 38 i 39 lat, które prowadziły swoje pojazdy będąc pod wpływem alkoholu – miały one we krwi ponad pół promila alkoholu. Co więcej, jedna z nich miała ze sobą w samochodzie swoje 6-letnie dziecko. Skonfrontowane z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego postępowania, obie kobiety straciły prawa jazdy i będą musiały odpowiedzieć przed sądem za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Możliwe konsekwencje takiego czynu to zarówno zakaz prowadzenia pojazdów, jak i grzywna, a nawet do 3 lat pozbawienia wolności.