"Potęga Biało-Czerwonej" – obchody Święta Wojska Polskiego na Śląsku

"Potęga Biało-Czerwonej" – obchody Święta Wojska Polskiego na Śląsku

Święto Wojska Polskiego w tym roku jest obchodzone pod hasłem „Silna Biało-Czerwona”. Z tej okazji, na terenie województwa śląskiego, zaplanowano organizację czterech wydarzeń typu piknik wojskowy. Wybrane lokalizacje to Kochanowice, Jeleśnia, Ogrodzieniec i Olsztyn, gdzie mieszkańcy będą mogli skorzystać z niecodziennych i atrakcyjnych atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Rozpoczęcie centralnych uroczystości Święta Wojska Polskiego oraz 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej miało miejsce w sobotę 12 sierpnia i potrwa aż do wtorku 15 sierpnia. Przygotowania do obchodów zorganizowane były przez Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy z Wojskiem Polskim, które przygotowało kilkadziesiąt różnorodnych eventów rozlokowanych w całej Polsce. Zorganizowano blisko 70 pikników wojskowych, z których cztery odbyły się na terenie województwa śląskiego.

W sobotę 12 sierpnia o godzinie 12, na placu przy Gminnym Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach pojawili się żołnierze. Natomiast niedzielne popołudnie 13 sierpnia było czasem na wojskowe święto w Jeleśni. Poniżej zamieściliśmy galerie ze zdjęciami, które ukazują jak mieszkańcy tych gmin bawili się podczas obchodów wojskowego święta.