Policja zatrzymała w Chorzowie trzy osoby powiązane z fałszowaniem pieniędzy

Policja zatrzymała w Chorzowie trzy osoby powiązane z fałszowaniem pieniędzy

Odkrycie w sklepach kilkunastu fałszywych banknotów 50-złotowych skłoniło do rozpoczęcia demontażu chorzowskiego centrum fałszywych pieniędzy.

Kobieta i dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych w Chorzowie po zlikwidowaniu działającego z mieszkania kręgu fałszerzy, gdzie fałszywe pieniądze i sprzęt zarekwirowali stróże prawa i policyjni technicy kryminalistyki. Zatrzymanym grozi do 25 lat więzienia.

Policja zatrzymała trzech podejrzanych o prowadzenie fabryki fałszywych pieniędzy w Chorzowie! Specjalna grupa operacyjna złożona z najlepszych chorzowskich kryminalnych skupiła się na ustaleniu osoby, która wprowadziła do obiegu fałszywe pieniądze oraz zlokalizowaniu miejsca, w którym były one produkowane. W toku śledztwa uzyskano wynik, że fałszywe pieniądze były produkowane w mieszkaniu na terenie Chorzowa. Kryminalni wyizolowali budynek, w którym wytwarzane były fałszywe pieniądze, a stróże prawa o świcie przeczesali teren. Zatrzymano trzech podejrzanych w wieku od 18 do 49 lat. W piwnicy, w której produkowano fałszywe pieniądze, odkryto firmę poligraficzną.

Policyjny specjalista od kryminalistyki oraz kryminalni zarekwirowali sprzęt komputerowy, materiały poligraficzne, papier banknotowy oraz 25 gotowych 50-złotowych fałszywych banknotów. Zatrzymane osoby zostały już zatrzymane przez policję i są obecnie rozpracowywane. Obecnie badana jest struktura kręgu fałszerzy. Kary za tak poważne przestępstwo są surowe, a o tym, czy spędzą 25 lat w więzieniu, zadecyduje chorzowski sąd.

Policja poszukuje także mężczyzny, który regularnie wykradał alkohol ze sklepów nocnych na terenie Chorzowa

Mężczyzna wybrał kradzież alkoholu, co czyni go złodziejem alkoholu na Klimzowcu, w Dzień Dziecka 2022. W Dzień Dziecka 2022 roku złodziej ukradł znaczną ilość alkoholu – 527,94 zł. Skradziony mężczyzna został sfotografowany przez kamery w sklepie spożywczym, a każdy, kto go rozpoznaje, proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Chorzowie pod numerem telefonu 47 85 455 10 lub [email protected] drogą elektroniczną. – Wszystkim informatorom gwarantowana jest anonimowość – twierdzi Komenda Miejska Policji w Chorzowie.