Policja z Chorzowa przeprowadziła akcję "Jednoślad" skanując ponad 100 kierowców

Policja z Chorzowa przeprowadziła akcję "Jednoślad" skanując ponad 100 kierowców

W ramach regularnych działań, które prowadzi na terenie całego kraju Polska Policja, pod nazwą „Jednoślad”, w ostatni piątek funkcjonariusze z Chorzowa skupili swoją uwagę na bezpieczeństwie rowerzystów i motocyklistów.

Akcja, która odbyła się przez cały dzień, polegała na sprawdzaniu trzeźwości, stanu technicznego pojazdów, posiadanych uprawnień do kierowania, a także przestrzegania obowiązujących limitów prędkości. W sumie, podczas tej operacji, policjanci sprawdzili ponad 100 kierowców.

Choć głównym celem była ochrona użytkowników jednośladów, funkcjonariusze wnikliwie obserwowali też postępowanie pozostałych uczestników ruchu drogowego. W ten sposób natrafili na 39-latka, który poruszał się swoim samochodem po Drogowej Trasie Średnicowej z prędkością 174 km/h. Po przeprowadzeniu kontroli okazało się, że mężczyzna już wcześniej miał na swoim koncie podobne wykroczenia. W efekcie, za tzw. recydywę, został ukarany mandatem w wysokości 5000 zł, a na jego konto trafiło dodatkowo 15 punktów karnych.

Na drodze ku nieodpowiedzialności podążał również 53-letni mieszkaniec Wadowic. Pomimo że przekroczył dozwoloną prędkość o 25 km/h – co było powodem kontrolowania go przez policję, funkcjonariusze wyczuli u niego silny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. W związku z tym, policja zatrzymała mu prawo jazdy i rozpoczęła procedurę konfiskaty samochodu. Teraz za swoje czyny będzie musiał odpowiedzieć przed sądem.