Okropne zaniedbanie: Wyprowadzili się z mieszkania, pozostawiając tam swoje cztery psy

Okropne zaniedbanie: Wyprowadzili się z mieszkania, pozostawiając tam swoje cztery psy

Chorzowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt stało się niespodziewanym azylem dla czterech psów, które zostały bezlitośnie porzucone przez swoich właścicieli. W przeprowadzce do nowego domu, właściciele tych niezwykle pechowych zwierząt postanowili opuścić swoje dotychczasowe mieszkanie, zostawiając w nim jednak swoje psy.

Zarówno policja ze Świętochłowic, jak i pracownicy schroniska dowiedzieli się o tej strasznej sytuacji 2 kwietnia. Zgłoszenie mówiło o samotnych i zaniedbanych psach, które od dwóch tygodni znajdowały się w mieszkaniu przy ulicy Barlickiego. Właściciele tych psów w tajemniczy sposób zniknęli po tym, jak wypowiedzieli umowę najmu i zabrali wszystkie swoje rzeczy.

Warunki, w których przebywały psy były więcej niż tragiczne. Jak informuje Chorzowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt: „Psy nie miały ani kropli wody, ani jedzenia. Mieszkanie było zalane niewyobrażalnym odorem, a odchody zwierzęce rozsiane były dosłownie wszędzie – od podłogi, przez meble takie jak łóżko czy kanapa, aż po stół”.

Teraz psy znajdują się w bezpiecznej przystani schroniska. Przechodzą tam 15-dniową kwarantannę, starając się odzyskać siły po traumatycznej sytuacji. Sprawa właścicieli tych zwierząt jest już prowadzona i zostanie wszczęte przeciwko nim oficjalne postępowanie.