Sfinalizowano budowę Przedszkola Miejskiego nr 7 – nowoczesne miejsce edukacji dla najmłodszych chorzowian

Sfinalizowano budowę Przedszkola Miejskiego nr 7 – nowoczesne miejsce edukacji dla najmłodszych chorzowian

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego we wrześniu oznacza dla najmłodszych mieszkańców Chorzowa wejście w bramy nowo wybudowanego i doskonale zaopatrzonego Przedszkola Miejskiego nr 7, który jest zlokalizowany na ulicy Łagiewnickiej. Wysokie tempo prac budowlanych pozwoliło na szybko ukończenie tej inwestycji.

Podjęcie decyzji o przyłączeniu nowej części do istniejącego już budynku Przedszkola nr 7 oraz poddanie dotychczasowej części kompleksowemu remontowi nastąpiło 4 marca poprzedniego roku. Choć pierwotne plany zakładały zakończenie przedsięwzięcia w czerwcu 2025 roku, inwestycja została finalizowana na rok wcześniej. Z początkiem września dzieci będą miały okazję uczęszczać do nowo utworzonego, atrakcyjnego obiektu.

Iwona Grześkowiak, dyrektor Przedszkola nr 7, podkreśla, że w nowym budynku znalazły się dodatkowe sale zabaw, nowoczesne łazienki, przestronny hol oraz klatka schodowa. Przedszkole ma teraz możliwość przyjęcia aż 225 dzieci, co czyni tę placówkę jedną z największych w Chorzowie.

Przed rozpoczęciem prac modernizacyjnych przedszkole mogło przyjąć jedynie 125 dzieci, mimo iż uczęszczało do niego o wiele więcej przedszkolaków – 200. Z powodu braku miejsca dzieci były umieszczane w Szkole Podstawowej nr 17 oraz 22. Po zakończeniu remontu przedszkole zyskało dodatkowe 100 miejsc, a wszystkie dzieci będą miały możliwość uczenia się pod jednym dachem od 1 września.

Całkowity koszt inwestycji to 8,5 miliona złotych. Miasto Chorzów dołożyło do tego przedsięwzięcia 1,3 miliona złotych, natomiast reszta środków, czyli 7,2 miliona złotych, została pozyskana w ramach programu Polski Ład. Przedszkole zyskało na nowo wybudowanej części nie tylko dodatkowe sale zabaw i łazienki, ale również szatnie, nowoczesny plac zabaw i altankę na zewnątrz budynku.