23 nowo wybudowane apartamenty na ulicy Bojarskiego otwarte dla potencjalnych mieszkańców

23 nowo wybudowane apartamenty na ulicy Bojarskiego otwarte dla potencjalnych mieszkańców

Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. otworzyło swoje drzwi dla osób zainteresowanych zamieszkaniem w świeżo ukończonym budynku mieszkalnym położonym przy ulicy Bojarskiego 2B. „Dzień otwarty” przyciągnął liczną grupę potencjalnych najemców, którzy skorzystali z możliwości zwiedzenia dostępnych do wynajęcia lokali.

Zaprezentowane apartamenty, położone przy ul. Bojarskiego 2B w Chorzowie, są pomyślane jako propozycja dla osób, które nie kwalifikują się do mieszkań komunalnych, ale jednocześnie nie są w stanie pokryć kosztów zakupu własnego domu. Prezydent miasta ujawnił, że cena za metr kwadratowy tych nowych nieruchomości wynosi 5,5 tysiąca złotych – znacznie mniej niż średnia rynkowa. Wymagana jest również wpłata wkładu własnego w wysokości 3100 zł przy zawarciu umowy.

Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa, dokładnie wyjaśnia warunki finansowania: „Reszta kwoty jest rozłożona na 30-letni okres kredytowania, który najemca spłaca w formie czynszu. Po upływie tych 30 lat istnieje możliwość przejęcia własności mieszkania. Ponadto, po 5 latach zamieszkiwania, można złożyć wniosek o wykup mieszkania i po spłaceniu całego kredytu, stać się jego pełnoprawnym właścicielem”.

W budynku dostępne są podziemne miejsca parkingowe oraz komórki lokatorskie. Przy wejściu do budynku zainstalowano rampę dla osób poruszających się na wózkach.