Oficjalne podsumowanie wyborów samorządowych 2024: Szymon Michałek nowym liderem miasta Chorzowa!

Oficjalne podsumowanie wyborów samorządowych 2024: Szymon Michałek nowym liderem miasta Chorzowa!

Po intensywnej kampanii wyborczej do samorządu Chorzowa w 2024 roku, ostateczne rezultaty są już dostępne. Głosy z każdej z 65 Obwodowych Komisji Wyborczych zostały skrupulatnie zliczone! Szybko staje się jasne, że nie ma potrzeby przeprowadzania drugiej rundy wyborów. Nowym prezydentem Chorzowa okazał się być Szymon Michałek!

Nie ma potrzeby dla drugiej tury wyborów samorządowych w 2024 roku w Chorzowie. Wyniki głosowania z 65 Obwodowych Komisji Wyborczych pokazują, że reprezentant Platformy Obywatelskiej stracił swoją pozycję. Według sondaży przeprowadzonych przez Gazetę Wyborczą, Szymon Michałek zdobył dominującą liczbę głosów w pierwszej turze wyborów na stanowisko prezydenta miasta.

Rozkład głosów pomiędzy kandydatów był następujący:

Szymon Michałek zgromadził 19 572 głosy, co stanowiło 54,67% wszystkich oddanych głosów. Andrzej Kotala zdobył poparcie od 12 144 osób, reprezentujące 33,92% głosujących. Grzegorz Krzak otrzymał 4 086 głosów, co przekłada się na 11,41% wszystkich głosów.

Szymon Michałek jest rodzimym mieszkańcem Chorzowa – urodził się tam w 1984 roku. Kształcił się na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, gdzie specjalizował się w finansach i inwestycjach. Po studiach kontynuował swoją edukację na międzynarodowych studiach podyplomowych MBA w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie. Posiada bogate doświadczenie w dziedzinie finansów, pracując w międzynarodowych korporacjach na stanowiskach związanych z zarządzaniem, raportowaniem oraz analizą finansową. Pełni również rolę prezesa Stowarzyszenia „Cicha 6”.