Hanna Schygulla, pochodząca z Chorzowa, zostanie uhonorowana podczas Niemieckiej Nagrody Filmowej za swój wkład w kinematografię

Hanna Schygulla, pochodząca z Chorzowa, zostanie uhonorowana podczas Niemieckiej Nagrody Filmowej za swój wkład w kinematografię

Nadchodzi kolejne wyróżnienie dla znanej aktorki Hanny Schygulla, która ma swoje korzenie w Chorzowie. Znana jest również jako zwyciężczyni Specjalnej Nagrody Prezydenta Chorzowa w dziedzinie kultury. Tym razem to Niemiecka Nagroda Filmowa postanowiła pokazać jej uznania za jej imponujący dorobek artystyczny. Ta prestiżowa gala odbędzie się 3 maja w stolicy Niemiec, Berlinie.

Aleksandra Maria Lara, prezes Deutsche Filmakademie, mówi o Hannie Schygulla z wielkim szacunkiem. Wskazuje na jej niezaprzeczalny wpływ na niemieckie i europejskie kino, który zawdzięcza m.in. swojej długotrwałej współpracy z Rainerem Wernerem Fassbinderem. Jej pasja do gry aktorskiej i charyzma sprawiają, że przyciąga uwagę widzów bez względu na to, czy gra uwodzicielską femme fatale czy delikatną melancholijkę. Każda jej rola jest wyjątkowa i otoczona aurą tajemniczości.

Ostatnio Schygulla pojawiła się w filmie „Biedne istoty”, który zdobył Oskara. Wcieliła się w postać Marthy von Kurtzroc – ekscentrycznej damy, z którą główna bohaterka filmu, grana przez Emmę Stone, nawiązuje przyjaźń podczas rejsu statkiem wycieczkowym.