Nowo otwarte Muzeum Elektroniki w Chorzowie oferuje bezpłatne zwiedzanie, wykłady i muzykę DJ-a

Nowo otwarte Muzeum Elektroniki w Chorzowie oferuje bezpłatne zwiedzanie, wykłady i muzykę DJ-a

Wchodząc do nowo otwartego Muzeum Elektroniki, goście mogą spodziewać się nie tylko darmowych atrakcji takich jak pokazy DJ-a czy ciekawe wykłady, ale również interesujących wystaw. Oficjalne otwarcie tego miejsca odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 13:00.

Założycielami Muzeum są Artur i Łukasz Bazarnik, których fascynacja elektroniką sięga czasów dzieciństwa. Począwszy od naprawiania sprzętu, przez prowadzenie sklepu z elektroniką, aż do stworzenia muzeum – pasja braci Bazarnik wzięła górę. Pierwotnie ich muzeum znajdowało się w Krakowie, teraz natomiast otwierają filię w innym mieście.

Z ogromną radością informujemy, że Muzeum Elektroniki rozszerza swój zasięg i otwiera nową placówkę w Chorzowie, na ulicy Jagiellońskiej 3 – zapowiedzieli bracia Bazarnik.

Cecha, która wyróżnia to muzeum spośród innych podobnych miejsc, to interaktywność oferowanych atrakcji. Goście będą mieć szansę nie tylko oglądać, ale także bezpośrednio doświadczać prezentowane eksponaty.

W naszym nowym oddziale w Chorzowie, oprócz prezentacji tradycyjnych urządzeń elektronicznych, zaprezentujemy również szeroki zakres kultowej polskiej elektroniki, która była niegdyś stałym elementem polskich domów. Dodatkowo, jednym z naszych wyjątkowych punktów programu będzie wystawa polskich instrumentów muzycznych, co stanowi wyjątkowy aspekt w porównaniu z naszą siedzibą w Krakowie – podkreślili bracia Bazarnik.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie, które odbędzie się 20 kwietnia. Ten dzień będzie pełen różnorodnych wydarzeń. Poniżej znajduje się program tego dnia:

  • 12:00 Otwarcie muzeum i możliwość samodzielnego zwiedzania
  • 13:00 Oficjalne otwarcie i przywitanie gości
  • 13:30 Wykład „Retro komputery w muzyce” poprowadzi Rafał „Raf” Szyja C64LOVER.COM
  • 14:00 Wykład „Cyfrowe dziedzictwo kulturowe – pomost pomiędzy przeszłością a przyszłością (Generacją Alpha)” poprowadzi dr Karol Król z Laboratorium Cyfrowego Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie
  • 14:30 Finał Konkursu dla dzieci, rozdanie nagród
  • 15:00 Występ DJ K-SET
  • 15:00-20:00 Wolne zwiedzanie