Incydent w barze w Chorzowie: dwóch mężczyzn rannych, sprawca zatrzymany

Incydent w barze w Chorzowie: dwóch mężczyzn rannych, sprawca zatrzymany

Wydarzenia, które miały miejsce w jednym z barów w Chorzowie, doprowadziły do zatrzymania 36-letniego mieszkańca tegoż miasta przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach. Znany jest zarzut jaki mu postawiono: strzelanie śrutem z wiatrówki i ranienie dwóch mężczyzn. Wobec tego czynu kodeks karny stanowi możliwość nałożenia na niego kary do 3 lat pozbawienia wolności za doprowadzenie ludzi do bezpośredniego zagrożenia utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Policja otrzymała zgłoszenie o incydencie w niedzielę 14 kwietnia. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że poprzedniej nocy doszło do strzelaniny w barze na terenie Chorzowa. Starszy sierżant Marcin Korek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach przekazał, że wszczęto śledztwo dotyczące tej skomplikowanej sytuacji.

Zeznania świadków sugerują, że wieczorem odbywał się turniej rzutek. Podczas zabawy doszło do spięcia pomiędzy jednym z graczy a dwoma innymi mężczyznami. Mężczyzna, który był zaangażowany w konflikt, opuścił lokal, grożąc, że wróci. Po upływie około godziny powrócił do baru i strzelił do dwóch mężczyzn z wiatrówki, raniąc ich w szyję i brzuch.

Śledczy natychmiast ustalili tożsamość sprawcy i ruszyli na jego trop. Po interwencji policji 36-latek został zatrzymany i spędził noc w areszcie. Następnie usłyszał zarzuty dotyczące narażania innych osób na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokurator na wniosek śledczych zadecydował o objęciu sprawcy policyjnym dozorem. Za jego czyny grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.