Niebezpieczny incydent na Drogowej Trasie Średnicowej: kolizja dwóch TIR-ów paraliżowała ruch

Niebezpieczny incydent na Drogowej Trasie Średnicowej: kolizja dwóch TIR-ów paraliżowała ruch

W piątek w godzinach porannych doszło do zdarzenia drogowego na jednym z najważniejszych szlaków komunikacyjnych Katowic – Drogowej Trasie Średnicowej. Incydent, w którym brały udział dwa ciężarowe pojazdy typu TIR, spowodował znaczne utrudnienia dla kierowców i mogą one utrwalać przez kolejne kilka godzin.

Drogowa Trasa Średnicowa była całkowicie zablokowana w okolicy hipermarketu Auchan, na odcinku prowadzącym do centrum Katowic. Zaistniała sytuacja jest wynikiem groźnie wyglądającej kolizji, która miała miejsce 12 stycznia tuż przed godziną 6:00 rano.

Według wstępnej relacji komisarz Agnieszki Żyłki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, kierujący jednym z tirów stracił panowanie nad pojazdem. Skutkiem tego było przewrócenie się samochodu na bok. Druga ciężarówka, próbując uniknąć zderzenia, gwałtownie skręciła. Niestety, doprowadziło to do przebicia barierki i wjazdu na przeciwny pas ruchu. Pomimo dramatycznie wyglądającego zdarzenia, nie odnotowano żadnych ofiar ani osób poszkodowanych.

Na miejscu cały czas działa policja, która zabezpiecza teren wypadku. Ustalono także objazdy, których realizacja może potrwać od 5 do 7 godzin.

Komisarz Żyłka apeluje do kierowców o użycie nawigacji GPS, która wskaże najkorzystniejszą alternatywną trasę omijającą miejsce zdarzenia. Ta prosta czynność pozwoli uniknąć niepotrzebnego utrudnienia w postaci długiego oczekiwania w korkach.