Netflix kręci słynny serial w okolicach Śląska – mowa o zamku w Mirowie

Netflix kręci słynny serial w okolicach Śląska – mowa o zamku w Mirowie

Jesteście fanami popularnych seriali? Musicie dowiedzieć się tym newsie z województwa śląskiego. Ekipa filmowa działająca z ramienia Netflixa kręci jeden z najnowszych seriali. Aby lepiej uchwycić klimat niektórych historycznych scen, wybrali się do zamku w Mirowie. Mówimy o popularnym serialu pod tytułem Barbarzyńcy. Jest to twór niemieckich reżyserów. Na planie w Mirowie pojawili się statyści galopujący na koniach. Byli oni ubrani w stroje odwzorowujące pancerze znane ze starożytnego Rzymu. Okoliczni mieszkańcy prawdopodobnie niezwykli zdziwili się na ten widok.

Prawdopodobnie ze względu na NDA nie mogliśmy pozyskać więcej informacji. Okazuje się, że gdy media zapytały kierownictwo Netflixa o tym, czy to ich ekipa, nie udzielili informacji. Niechętnie wypowiadali się też o potencjalnym kręceniu ekranizacji na terenie Polski. Najprawdopodobniej starają się za wszelką cenę ukryć szczegóły serialu, który jeszcze nie jest ukończony. Musimy wykazać się zrozumieniem. Ponieważ producenci obawiają się o to, że ich dzieło wyjdzie na światło dzienne przed zakończeniem scen.

Nie potwierdzają, ale też nie zaprzeczają jakoby wysłali ekipę filmową do Mirowa

Pomimo tego, że wszystkie umowy są zawierane w tajemnicy, nikt nie zaprzeczył, aby Netflix udał się do zamku w Mirowie. Były właściciel zamku, który prawdopodobnie mógł mieć nieco więcej informacji na ten temat, uchyla się od udzielenia odpowiedzi. Mówi, że wszystkie tajemnice dotyczące wypożyczenia terenu zamku dla zagranicznej ekipy są objęte dżentelmeńską umową. Nie dowiemy się zatem zbyt wiele, zanim kręcenie serialu nie dobiegnie końca. Jednakże najpewniej w przyszłym roku na jednej z platform streamingowych, zobaczymy sceny nakręcone w jednym z polskich zabytków historycznych.

Na jakim etapie jest film?

Na ten moment niemiecka seria Netflixa Barbarzyńcy jest na etapie przygotowywania zdjęć do serialu. Drugi sezon tej serii będzie opiewał na sześć odcinków. Każdy z nich potrwa 45 minut. Niektóre ze zdjęć podobno zostały przygotowane w Krakowie. Sam serial Barbarzyńcy opowiada z kolei o konflikcie rzymskich żołnierzy z germańskimi plemionami. Dla fanów mamy ciekawą informację. Wraz z drugim sezonem zostanie wprowadzonych kilka nowych interesujących postaci.