Aktualności z okolic Chorzowa

Aktualności z okolic Chorzowa

W Chorzowie ostatnio wiele się wydarzyło. Do najciekawszych newsów prawdopodobnie zaliczymy wieści o policyjnym psie, który wytropił narkotyki. Znajdowały się one w domu 34-letniego mężczyzny zamieszkującego w Chorzowie. Policjanci dzięki wysiłkom dzielnego psa poszukującego nielegalnych substancji zabezpieczyli mnóstwo narkotyków. Do informacji publicznej oznajmili, że było tak 3500 tak zwanych działek dilerskich gotowych do sprzedaży. Handlarz narkotyków aktualnie przebywa w areszcie. Trafi on do więzienia, jednak uprzednio czeka go rozprawa i zapadnięcie wyroku.

Policjanci przyjechali do handlarza narkotyków wraz z asystą strażników granicznych. Wydział kryminalny połączył siły ze strażą graniczną, ponieważ wcześniej otrzymali doniesienia dotyczące tego, że mężczyzna może mieć narkotyki.

Przyprowadzili specjalnie wyszkolonego psa, który wskazał dokładne miejsce przechowywania porcji narkotyków. Straż graniczna wraz z wydziałem kryminalnym zabezpieczyli znaczne ilości porcji gotowych do sprzedaży. Dlatego też nie ma wątpliwości co do tego, że uchwycono aktywnego dilera. Mężczyzna spędzi w jednym z zakładów karnych nie mniej niż kilkanaście miesięcy.

Niedługo odbędzie się wyczekiwany rajd Śląska 2021

Wydarzenie zostanie zorganizowane w stolicy Śląska. Wielu fanów motoryzacji ze zniecierpliwieniem wyczekuje tego ogromnego wydarzenia. Najszybsza załoga, która zajmie pierwsze miejsce, otrzyma nie tylko nagrodę pieniężną, ale także puchar od prezydenta Katowic. Innymi słowy, jest o co walczyć! Szansa na zdobycie tak ogromnego wyróżnienia zdarza się tylko raz na jakiś czas. Dodatkowo w trakcie wydarzenia zostanie zorganizowana ceremonia dotycząca startu rajdowych mistrzostw samochodowych w Polsce. Dla zainteresowanych przypominamy, że jej start będzie miał miejsce mniej więcej o godzinie 18.

Najwięcej rajdowych emocji czeka na Katowiczan w sobotę. Wbrew wielu opiniom ściganie się na zamkniętych ulicach miasta nie należy do najprostszych wyzwań. Pomimo tego, że będą to zawody przeprowadzone wewnątrz miasta, jesteśmy przekonani co do tego, że nie zabraknie emocji w trakcie wieczoru. Obserwujący te zmagania w dziedzinie motoryzacji będą mogli dopingować swoje ulubiony drużyny. Załoga z najlepszym czasem wróci do domu z wyróżnieniami od prezydenta oraz reszty rady miasta Katowic.