Nabór wniosków na nowe mieszkania społeczne w Chorzowie zakończony – podsumowanie

Nabór wniosków na nowe mieszkania społeczne w Chorzowie zakończony – podsumowanie

Przygotowywany jest przegląd wniosków, które wpłynęły w odpowiedzi na ogłoszenie o nowych mieszkaniach społecznych w Chorzowie. Poprzednio informowaliśmy o tej inwestycji, a teraz mamy najnowsze dane dotyczące liczby złożonych wniosków we wszystkich trzech naborach.

Proces zgłaszania wniosków do najnowszej rundy, która dotyczy mieszkań wynikających z projektu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Śląsk, został właśnie zakończony. Według zapowiedzi, kompleks składający się z 112 mieszkań powstanie przy granicy z Siemianowicami Śląskimi jako część programu budownictwa społecznego. Celem jest ukończenie tego zadania do końca roku 2025.

Łukasz Adamczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Chorzów, potwierdził zakończenie III naboru wniosków o wynajem mieszkań w ramach budowy przy ul. Michałkowickiej w Chorzowie. Aktualnie trwa proces weryfikacji wniosków, po którym dokumenty zostaną przekazane do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Śląsk Sp. z o.o.

Proces zgłoszeń trwał do 16 października i nie był ograniczony tylko do mieszkańców Chorzowa. Była to atrakcyjna możliwość dla osób poszukujących własnego miejsca do zamieszkania. Planowane mieszkania, finansowane z budżetu państwa, mają cechować się nowoczesnością, co obejmuje m.in. fotowoltaikę, oraz mają być gotowe do natychmiastowego zamieszkania.