Miłośnicy starych aut na pewno będą zadowoleni: kolejna edycja "Chorzowskiego Klasyka" już w najbliższą sobotę!

Miłośnicy starych aut na pewno będą zadowoleni: kolejna edycja "Chorzowskiego Klasyka" już w najbliższą sobotę!

Przygotowaliśmy ekscytujące informacje dla tych, którzy pasjonują się motoryzacją oraz zabytkowymi pojazdami! Już w nadchodzącą sobotę, oczami widzów przemknie druga edycja wydarzenia o nazwie „Chorzowski Klasyk”. Auta będzie można nie tylko podziwiać na miejscu, ale także podczas ich dynamicznego przejazdu przez ulice miasta.

Nadchodzący 25 maja, sobota, jest dniem, w którym ma miejsce Zlot Pojazdów Zabytkowych – „2. Chorzowski Klasyk”. Wydarzenie to jest efektem współpracy Automobilklubu Śląskiego i Zespołu Szkół Technicznych nr 2 im. M. Batko. Celem imprezy jest dać uczestnikom możliwość dostrzeżenia subtelnej urody oraz nietypowości pojazdów, które obecnie rzadko można zobaczyć na drogach. Tak jak podczas poprzedniej edycji imprezy, samochody i motocykle pojawią się na ulicach miasta, tworząc imponującą kolumnę. Spośród wszystkich maszyn biorących udział w tym wydarzeniu ludzie będą mogli wybrać te, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie w konkursie elegancji. Konkurs zostanie rozbity na trzy sekcje – jedną przeznaczoną dla samochodów oraz dwie dla motocykli.

Fascynującym dodatkiem do drugiej edycji „Chorzowskiego Klasyka” będzie nowa atrakcja, której nie było w programie poprzedniego roku! Jak informują organizatorzy imprezy, podczas tego dnia odbędą się trzy próby sportowe, które będą oceniane na podstawie czasu. Ten element jest skierowany do osób, które nie są zapoznane z aktywnym uprawianiem sportów samochodowych. Końcowy wynik każdego uczestnika będzie sumą czasów uzyskanych we wszystkich trzech próbach. Najlepsi zawodnicy będą mogli cieszyć się pamiątkowymi pucharami i nagrodami.

Jeszcze jeden apel do wszystkich entuzjastów motoryzacji! Jeśli nie mieliście okazji uczestniczyć w zeszłorocznej edycji wydarzenia, zobaczcie TUTAJ, jakie niesamowite auta zostały pokazane podczas „1. Chorzowskiego Klasyka”!