Wyczekiwana noc pełna atrakcji w ZOO Chorzów – dołącz już 22 czerwca!

Wyczekiwana noc pełna atrakcji w ZOO Chorzów – dołącz już 22 czerwca!

Zapraszamy do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie, który oferuje unikalne przeżycie związane ze zwiedzaniem tego miejsca po zmierzchu. Jeżeli jesteś ciekawy, co dzikie zwierzęta robią pod osłoną nocy, powinieneś skorzystać z wyjątkowej okazji Nocnego Zwiedzania ZOO 2024, które odbędzie się 22 czerwca. Przygotowaliśmy dla osób, które zdecydują się na ten krok i dokonają rezerwacji, specjalny program, obejmujący spacer po obiekcie o późnej porze. Wyruszamy punktualnie o 22:00 z łąki za pawilonem słoni.

Dla chętnych zaplanowaliśmy m.in. możliwość obserwacji zwierząt prowadzących nocny tryb życia, ognisko z przekąskami, prelekcje edukacyjne na temat zwierząt oraz seans filmów przyrodniczych. A co najważniejsze – zapewniamy możliwość spędzenia nocy w zoo!

Udział w tym niecodziennym wydarzeniu wymaga wcześniejszego zarezerwowania miejsca online przez formularz zgłoszeniowy. Bilety, które kosztują 91 złotych, są dostępne do zakupu od 22 maja do 14 czerwca, ale tylko do wyczerpania miejsc.

Szczegółowy plan Nocnego Zwiedzania 2024

21:30 – Uczestnicy, którzy pragną nocować pod namiotem, zostają wpuszczeni na teren zoo. Należy pamiętać, że miejsce rozbicia namiotu wskażą pracownicy zoo.

22:00 – Rozpoczyna się spacer po obiekcie z nocnym oglądaniem jego mieszkańców. Podczas tego czasu, pracownicy będą opowiadać o zwyczajach nocnych zwierząt i możliwość obserwacji wielu gatunków aktywnych po zmroku, takich jak np. sowy i koty.

Po zwiedzaniu przewidziany jest odpoczynek przy ognisku z gorącą czekoladą i słodkościami. Kolejnym punktem programu są prelekcje i gawędy specjalistów na temat zwierząt i przyrody: Krajowej Administracji Skarbowej, Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej, Tropical, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Następnie uczestnicy będą mogli obejrzeć projekcje filmów przyrodniczych w ramach naszego nocnego kina. Na zakończenie, tuż po wschodzie słońca, dla wszystkich przewidziane jest śniadanie.

Zgodnie z regulaminem, uczestnicy są zobowiązani opuścić teren zoo przed jego otwarciem, tj. do godz. 5:00 dnia 23 czerwca 2024 r.