Kobieta niemal została potrącona przez tramwaj

Kobieta niemal została potrącona przez tramwaj

W piątek, 10 lutego, około godziny 13.00 chorzowscy policjanci udostępnili szokujące nagranie, na którym widać kobietę wkraczającą na torowisko tramwajowe. To było zaledwie kilka chwil przed potencjalną katastrofą.

32-letnia mieszkanka miasta szła od przystanku Chorzów AKS w kierunku ulicy Paderewskiego, gdy gwałtownie zmieniła kierunek, wchodząc na torowisko tramwaju linii 60.

Motorniczy musiał z całej siły nacisnąć hamulce, przez co ucierpiała kolejna osoba – starsza pasażerka tramwaju została wysłana w powietrze i doznała obrażeń pleców i nogi. 75-letnia mieszkanka Chorzowa została przewieziona do szpitala z obrażeniami, których doznała w wyniku upadku.

Apelujemy do wszystkich o rozwagę i pamiętanie o podstawowych zasadach ostrożnego poruszania się po drogach. Upewnijmy się, że mamy możliwość bezpiecznego przejścia przez ulicę lub torowisko. Przypominamy również, że używanie telefonu lub innego gadżetu elektronicznego w sposób utrudniający widoczność podczas przechodzenia przez ulicę, ścieżkę rowerową lub torowisko jest przestępstwem – powiedział asp. Karol Kolaczek.