Kiermasz zawodowy dla osób niepełnosprawnych w Chorzowie

Kiermasz zawodowy dla osób niepełnosprawnych w Chorzowie

Już w najbliższy czwartek, chorzowski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) we współpracy z Fundacją Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych organizuje Giełdę Pracy. Wydarzenie to odbędzie się w budynku przy ulicy Dąbrowskiego 45 w Chorzowie, a czas jego trwania przypada na godziny od 9:00 do 13:00.

Jak informuje Sebastian Szczurek, rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim, zapraszamy na to wydarzenie osoby niepełnosprawne, ich opiekunów i wszystkich, którzy są zainteresowani tym tematem. Celem tego spotkania jest pomoc osobom niepełnosprawnym w znalezieniu pracy. Warto skorzystać z tej okazji i dowiedzieć się więcej o propozycjach zatrudnienia od kilkunastu pracodawców. Również sam Zakład Ubezpieczeń Społecznych jako pracodawca i instytucja spełniająca najwyższe standardy w tym zakresie zaprezentuje swoją ofertę.

Podczas czwartkowego targu pracy, osoby odwiedzające mogą również skorzystać z możliwości zadania pytań pracownikom obsługującym klientów w ZUS na temat zasiłków czy świadczeń rentowych. Ponadto specjaliści z ZUS odpowiedzą na pytania dotyczące bezpłatnej rehabilitacji oraz przedstawią zalety korzystania z aplikacji mobilnej mZUS.

Organizacja Targów Pracy jest jednym z wielu wydarzeń odbywających się we wrześniu jako część obchodów Dni Osób z Niepełnosprawnością. Przez cały miesiąc regionalne oddziały ZUS organizują również dyżury oraz telefoniczne konsultacje na temat różnych świadczeń dostępnych dla osób niepełnosprawnych.