Jeden z najnowocześniejszych fotoradarów na drodze krajowej działa od niedawna w Chorzowie

Jeden z najnowocześniejszych fotoradarów na drodze krajowej działa od niedawna w Chorzowie

W Polsce od niedawna w okolicach Rudy Śląskiej działa jeden z najnowocześniejszych fotoradarów w całej Polsce. Piraci drogowi mają aktualnie czego się obawiać. Fotoradar wyróżnia się nowoczesnym kolorem. Jednak nowy model wygląda również zupełnie inaczej od znanych do tej pory klasycznych budek fotoradarowych. Wiceprezydent wspomina w wywiadzie, że zrealizowanie tego projektu trwało dosyć długo, jednak udało się nareszcie postawić fotoradar. Działa i doskonale się sprawuje. Fotoradar doskonale wskazuje przekroczoną przez kierowców prędkość w danym miejscu.

Aktualnie policja wraz z samorządem prosi kierowców o uwagę. Nie powinni przekraczać prędkości nie tylko ze względu na kary finansowe, ale także dla własnego bezpieczeństwa. Miasto podpisało protokół odbioru, a fotoradar już teraz rejestruje piratów drogowych, którzy nie potrafią w odpowiednim momencie zdjąć nogi z gazu. Od teraz mamy nadzieję co do tego, że nie będziemy musieli oglądać kolejnych wyczynów tak zwanych mistrzów kierownicy. Fotoradar ma przede wszystkim zapobiegać temu, aby inni przyspieszali na niebezpiecznych zakrętach.

Nowy wygląd fotoradaru sprawia, że może być łatwiej zauważalny w porównaniu z typową żółtą budką

Nowoczesny radar, o którym mowa w naszym wpisie jest wyjątkowy, ponieważ jest w stanie mierzyć prędkość na czterech pasach ruchu równocześnie. To bardzo ważne, ponieważ na odcinku drogowym, gdzie został postawiony, kierowcy mają tendencję do tego, aby nie respektować okolicznych znaków oraz przepisów drogowych. Skrzyżowanie wokół nowoczesnego fotoradaru zostało nazwane zakrętem dla idiotów. Urządzenie jest w stanie mierzyć prędkość nawet do 320 kilometrów na godzinę. Każde wykroczenie jest rejestrowane w postaci zdjęć i nagrań, aby władze miały dokładny wgląd do sytuacji.

Urządzenie ma wbudowany system, który jest w stanie rozróżniać samochody osobowe i ciężarowe. Dzięki temu dostosowuje różne dozwolone prędkości dla danego typu pojazdu, w zależności od tego, jaki rodzaj samochodu porusza się po drodze. Urządzenie potrafi również rejestrować dokładne statystyki związane z popełnianymi wykroczeniami. Świetną pomocą okazuje się rejestrowanie różnorodnych pojazdów, które są następnie zapisywane w nowoczesnej bazie danych monitorowanej przez ten fotoradar.