Incydent na ulicy Truchana: Nietrzeźwy mężczyzna kierujący ruchem zatrzymany przez policję

Incydent na ulicy Truchana: Nietrzeźwy mężczyzna kierujący ruchem zatrzymany przez policję

W Chorzowie doszło do nietypowego incydentu. Patrol drogówki zatrzymał mężczyznę, który postanowił samowolnie kierować ruchem na drodze, pomimo braku odpowiedniego uprawnienia. Co więcej, mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Na szczęście, pomimo nieodpowiedzialnego zachowania mężczyzny, nie doszło do żadnej kolizji ani wypadku.

Akcja rozegrała się na ulicy Truchana, gdzie obecnie trwają prace drogowe i ruch odbywa się systemem wahadłowym. Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę dyrygującego ruchem podczas oczekiwania na przejazd przez zwężenie. Jego działania raczej przeszkadzały niż ułatwiały poruszanie się pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, co skłoniło policjantów do interwencji.

Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma prawie promil alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał on żadnego certyfikatu czy przeszkolenia uprawniającego go do kierowania ruchem drogowym. Szczęśliwie, pomimo nieodpowiedzialnego zachowania mężczyzny, nie doszło do żadnych poważniejszych konsekwencji.