Grand Otwarcie Chorzowskiego Muzeum Elektroniki 20 kwietnia z obfitością atrakcji

Grand Otwarcie Chorzowskiego Muzeum Elektroniki 20 kwietnia z obfitością atrakcji

W sobotę, 20 kwietnia, w samo południe, entuzjaści technologii i historii będą świętować. To właśnie tego dnia, w Chorzowie zostanie oficjalnie otwarte Muzeum Elektroniki. Założyciele muzeum, bracia Łukasz i Artur przygotowali wiele atrakcji dla gości.

Harmonogram wydarzenia wygląda następująco:

12:00: Otwarcie muzeum dla zwiedzających
13:00: Uroczyste otwarcie i powitanie gości
13:30: Wykład „Retro komputery w muzyce”, prowadzony przez Rafała „Rafa” Szyję z C64LOVER.COM
13:40: Pojazd RedBull
14:00: Wykład „Cyfrowe dziedzictwo kulturowe – pomost pomiędzy przeszłością a przyszłością (Generacją Alpha)”, prezentowany przez Dr Karola Króla z Laboratorium Cyfrowego Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie
14:30: Zakończenie Konkursu dla dzieci i wręczenie nagród
15:00: Występ DJ K-SET
15:00-20:00: Możliwość indywidualnego zwiedzania

W ramach obchodów otwarcia, przewidziano konkurs rysunkowy dla najmłodszych. Rozpoczęcie konkursu planowane jest na godzinę 13:00, natomiast prace należy dostarczyć do 14:20. Tematem przewodnim będzie elektronika oraz muzeum, a uczestnicy będą mieli okazję stworzyć rysunek związany z tymi obszarami. Do wygrania są dwie konsole do gier oraz atrakcyjne gadżety związane z muzeum.

W opisie wydarzenia można przeczytać: „Zapraszamy wszystkich entuzjastów technologii do wzięcia udziału w tym niezapomnianym wydarzeniu! Chcemy Wam pokazać fascynujący świat elektroniki i nie możemy się doczekać, aby Was powitać! Do zobaczenia 20 kwietnia!”

Informacje o nowej filii krakowskiego Muzeum Elektroniki na ulicy Jagiellońskiej 3 w Chorzowie podano na początku roku. Założyciele muzeum, dwaj bracia pasjonaci elektroniki, mają na celu promowanie wiedzy o cyfrowych i elektronicznych dobrach kultury. Co więcej, Muzeum Elektroniki różni się od tradycyjnych muzeów – eksponaty są dostępne dla zwiedzających do dotykania i testowania!