Figurki odzyskane, złodziej zatrzymany: sukces chorzowskiej policji

Figurki odzyskane, złodziej zatrzymany: sukces chorzowskiej policji

Policja z Chorzowa finalizuje sprawę dotyczącą kradzieży unikalnych figurek kolekcjonerskich. Sprawca, 38-letni mężczyzna, został zatrzymany za kradzież ekskluzywnych figurek należących do swojej byłej partnerki. Funkcjonariusze zdołali odzyskać część skradzionych figurek – dokładnie 13 sztuk przedstawiających postacie z filmów i komiksów. Za przestępstwo to grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa miała swój początek w połowie października, kiedy 36-letnia kobieta z Chorzowa zgłosiła, że padła ofiarą kradzieży ze strony swojego byłego partnera. Oprócz pieniędzy, mężczyzna ukradł 17 figurek kolekcjonerskich, które były nie tylko cenne ze względu na swoją unikalność, ale też posiadały znaczną wartość materialną. Łączna wartość strat wyniosła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sprawę podjęli funkcjonariusze chorzowskiej „jedynki”, którzy szybko odzyskali 13 z 17 skradzionych figurek o wartości bliskiej 13 tysięcy złotych.

Nieco później, dzięki sprawnemu działaniu stróżów prawa udało się zlokalizować i zatrzymać sprawcę kradzieży. 38-latek usłyszał aż 37 zarzutów kradzieży. Wszystkie odzyskane figurki wróciły do rąk prawowitej właścicielki. Teraz to sąd w Chorzowie zdecyduje o dalszym losie mężczyzny, któremu grozi nawet 5 lat więzienia za swoje czyny.