Duo z Chorzowa aresztowane za serię włamań w regionie śląskim

Duo z Chorzowa aresztowane za serię włamań w regionie śląskim

Wspólne działania kryminalistów z Komendy w Piekary Śląskie i ich kolegów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zaowocowały aresztowaniem dwóch mieszkańców Chorzowa. Podejrzani są o serię włamań do prywatnych mieszkań na obszarze całego województwa śląskiego. Zrabowane przez nich przedmioty obejmują m.in. pieniądze w różnych walutach, cenne biżuterię oraz sprzęt elektroniczny, co spowodowało poważne straty dla ofiar. W wyniku decyzji sądu, podejrzani zostali tymczasowo umieszczeni za kratkami, a za popełnione przestępstwa grozi im surowa kara – nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Piekar Śląskich prowadzili intensywne dochodzenie w sprawie serii włamań na terenie miasta. Łącząc różne dowody, udało im się zidentyfikować pojazd używany przez przestępców oraz ustalić obszar ich działalności, który okazał się obejmować całe województwo śląskie. W celu skutecznej realizacji sprawy, piekarscy kryminalni poprosili o wsparcie swoich kolegów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Efektem ich współpracy było aresztowanie dwóch mieszkańców Chorzowa, którzy przyłapani zostali na podziale łupu z niedawnego włamania.

Podczas przeprowadzonych przez policję przeszukań, udało się odzyskać wiele skradzionych przedmiotów. Wśród nich znalazły się gotówka w różnych walutach, cenne numizmaty, biżuteria, telefony komórkowe oraz sprzęt elektroniczny. Policjanci zabezpieczyli również narzędzia, które mogły być wykorzystane przez podejrzanych do popełnienia przestępstw. Śledztwo sugeruje, że obaj mężczyźni mogą być odpowiedzialni za kilkadziesiąt włamań na terenie całego regionu. Obaj usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem, a decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa nadal się rozwija i istnieje prawdopodobieństwo, że oskarżonym zostaną postawione kolejne zarzuty. Mogą oni stawić czoła karze nawet do 10 lat pozbawienia wolności.