Dramat na Śląsku: trzyletni chłopiec wypadł z okna

Dramat na Śląsku: trzyletni chłopiec wypadł z okna

W ostatnią niedzielę, 27 sierpnia 2023 roku, na Śląsku doszło do niepokojącego zdarzenia. Mowa o trzyletnim chłopczyku, który spadł z okna mieszkania znajdującego się na pierwszym piętrze domu w miejscowości Świerklaniec, położonej niedaleko Tarnowskich Gór. Na szczęście maluch, mimo odniesionego urazu głowy, był przytomny i w stabilnym stanie, kiedy zabrano go śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Wieczorne godziny tej niedzielnej tragedii przyniosły dramatyczne wiadomości z terenu Śląska. Szczegóły zdarzenia przekazał sierżant sztabowy Kamil Kubica z komendy policji w Tarnowskich Górach. W rozmowie z Polską Agencją Prasową wyjaśnił, że zgłoszenie dotyczące nieszczęśliwego wypadku przy ulicy Plebiscytowej w miejscowości Świerklaniec wpłynęło krótko po godzinie 17. Na miejsce natychmiast skierowano policję, straż pożarną oraz ratowników medycznych.

Chłopiec podczas incydentu był pod opieką swoich dziadków, którzy – jak potwierdził oficer – byli zupełnie trzeźwi w momencie zdarzenia. Dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do katowickiego szpitala w Ligocie. Pomimo odniesionego urazu głowy, miał stabilne parametry życiowe.

Jak donosi przedstawiciel policji w rozmowie z Polską Agencją Prasową, początkowe ustalenia wskazują na to, że był to tragiczny wypadek. Cała sytuacja jest jednak ciągle badana, a policja nadal ustala dokładne okoliczności tego niepokojącego incydentu.