Andrea Bocelli zaszczycił Chorzów swoim pierwszym wielkim koncertem na Stadionie Śląskim

Andrea Bocelli zaszczycił Chorzów swoim pierwszym wielkim koncertem na Stadionie Śląskim

26 sierpnia (sobota) na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył się koncert, którego głównym bohaterem był ceniony na całym świecie Andrea Bocelli. Było to niezwykłe wydarzenie, ponieważ to pierwszy raz, gdy muzyka klasyczna o tak wielkim formacie miała miejsce na tym stadionie. Kocioł Czarownic wypełnił się do ostatniego miejsca entuzjastami muzyki.

Bocelli przez wiele lat utrzymywał status najlepszego operowego wykonawcy na świecie pod względem sprzedaży. Szalenie trudno wyznaczyć innego twórcę, który dzięki swojej muzyce poważnej stale utrzymywałby się na czele międzynarodowych rankingów muzyki rozrywkowej.

Do najbardziej pamiętnych momentów scenicznych w karierze włoskiego tenora zaliczyć możemy: prezentację swojego talentu podczas Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo w roku 1994, wspólny koncert z Sarah Brightman w Liberty State Park w Stanach Zjednoczonych w 2002 roku, performance podczas 71. ceremonii Oscarów w 1999 roku oraz występ przed finałem Ligii Mistrzów w piłce nożnej w 2016 roku. Nie sposób również pominąć koncert jaki dał podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej w RPA w 2010 roku. Na scenie dołączyli do niego znany kanadyjski piosenkarz Bryan Adams oraz pochodząca z Południowej Afryki sopranistka Pretty Yende.

Polska nie jest obca dla Andrei Bocellego, który już wiele razy występował na naszych największych stadionach.