Dokładnie po roku tramwaje mają powrócić na ulice Chorzowa

Dokładnie po roku tramwaje mają powrócić na ulice Chorzowa

Po całym roku mieszkańcy Chorzowa doczekali się w końcu powrotu tramwajów na ulice miasta. Jakie zmiany zaszły w rozkładach jazdy i czego mogą się spodziewać? Czy na mieszkańców czeka wiele nowości? Co tak naprawdę było powodem tak długiego okresu bez tramwajów w tym dużym mieście? Przybliżymy wam dzisiaj sytuację! Już 30 października w sobotę został przywrócony sprawny ruch tramwajowy, który dowiezie mieszkańców Chorzowa do pracy lub do domu. Jazdy próbne rozpoczęły się kilka dni wcześniej, aby zarząd komunikacji upewnił się, że trasa przebiegnie bez kłopotów.

Tym samym zarząd ruchu drogowego w Chorzowie apeluje do kierowców, którzy pozostawiają swoje samochody w niedozwolonych miejscach. Niektórzy z nich przyzwyczajeni do tego, że tramwaje od dawna nie kursują, zaczęli parkować w okolicy linii tramwajowych i torów. Wszyscy proszeni są o zaprzestanie takich działań. Pojazdy, które zagrażają nowym tramwajom kursującym od kilku dni, będą odholowywane. Tramwaje na nowo kursują. Parkowanie w okolicy torowiska jest niebezpieczne.

Ruch tramwajów w Chorzowie został wznowiony. Mimo wszystko to nie koniec prac remontowanych w mieście. Dlatego prosimy kierowców o cierpliwość i wyrozumiałość

Okazuje się jednak, że wznowienie ruchu tramwajowego nie oznacza zakończenia wszystkich prac drogowych w Chorzowie. W 2020 roku tramwaje zostały wyłączone z obiegu w całym mieście, ponieważ nastąpiła przebudowa torowiska oraz podziemnych przejazdów. Była to wspólna decyzja miasta wraz z zarządem ruchu drogowego. Uznali, że prace drogowe zostaną zakończone o wiele szybciej, jeżeli robotnicy nie będą musieli martwić się nieustannym ruchem tramwajowym. Mimo wszystko podwykonawca, który zajmował się dotychczasowymi pracami, nadal będzie działał w zakresie chorzowskich inwestycji.

Pomimo ukończenia znacznej części planów dotyczących przebudowy miasta zostało jeszcze sporo pracy. Mimo wszystko działania logistyczne doprowadziły do tego, że firma rozplanowała remont w taki sposób, aby nie kolidował z ruchem tramwajowym. Dzięki temu wszyscy mieszkańcy Chorzowa będą mogli ponownie cieszyć się stałym dostępem do tramwajów. Wkrótce otrzymamy nieco więcej informacji na temat tego, jak wiele prac pozostało. Niestety nieterminowe dostawy materiałów budowlanych znacznie przedłużyły część z prac remontowo-budowlanych.