Chorzów nie otrzyma dofinansowania na stadion pomimo wielu starań

Chorzów nie otrzyma dofinansowania na stadion pomimo wielu starań

Z najnowszych informacji dowiadujemy się, że Chorzów wcale nie otrzyma pieniędzy z Nowego Ładu na zbudowanie stadionu. Wspomniany powyżej projekt dotyczy budowy stadionu przy ulicy Cichej. Dziś można usłyszeć głosy mówiące o tym, że stadion w ogóle nie powstanie. Jest to prawdopodobny rozwój wydarzeń. Próba pozyskania pieniędzy na rozbudowę stadionu przy ulicy Cichej jest jedną z wielu. Miasto próbowało wielokrotnie pozyskać dofinansowanie na budowę stadionu dla zespołu Ruch Chorzów. Okazuje się, że zdobycie tych pieniędzy nie jest najłatwiejszym z zadań.

Ostatnio próbowali nawet prosić o pomoc ministerstwo sportu. Mimo wszystko próby nadal nie przynoszą skutków. Ludzie stracili już wiarę w to, że stadion znajdzie się na liście projektów finansowych przez Nowy Ład. Władze Chorzowa kilkukrotnie starały się o pozyskanie środków niezbędnych na stadion dla zespołu. Wszystkie próby spełzły na niczym. Dlatego też spodziewamy się, że wkrótce zaprzestaną zastanawiać się nad nowymi sposobami niezbędnymi do pozyskania pieniędzy dla Ruchu Chorzów.

Kibice wytykają prezydentowi miasta, że złożył im oficjalną obietnicę

Kibice chorzowskiego zespołu przypominają władzom miasta o tym, że prezydent złożył im oficjalną obietnicę. Miał doprowadzić do tego, że zarząd zdobędzie dofinansowanie niezbędne na rozbudowę stadionu klubowego. Środowisko chorzowskich kibiców przy każdej możliwej okazji zjawia się na publicznych wystąpieniach prezydenta. Starają się przypomnieć mu o tym, że nie zapomną obietnice dotyczącej stadionu. Chociaż wydaje się, że zarząd miasta złożył dostatecznie wiele próśb, kibice Ruchu Chorzów są nieugięci.

Wypominają, że pomimo dostępnych w mieście funduszy, budowa stadionu nawet nigdy się nie rozpoczęła. Co więcej, warto przypomnieć o tym, że budowę stadionu prezydent obiecywał jeszcze przed swoimi pierwszymi wyborami. Miało to miejsce mniej więcej w 2010 roku. Chorzów nie może poradzić sobie ze znalezieniem źródeł na sfinansowanie projektu. Okazuje się, że rozbudowa takiego stadionu wymaga ponad stu milionów złotych. Z kolei aktualnie Chorzów nie posiada tak dużej kwoty pieniędzy do rozdysponowania.