W Chorzowie wybrano nową maskotkę. Kto będzie nowym symbolem planetarium?

W Chorzowie wybrano nową maskotkę. Kto będzie nowym symbolem planetarium?

W Chorzowie urządzono konkurs związany z wyborem nowej maskotki reprezentującej planetarium. Uczeń klasy podstawowej zaproponował niebywały pomysł. Udało mu się odnieść nim duży sukces, dzięki czemu jego maskotka zostanie wybrana na symbol chorzowskiego planetarium. Zwycięzca konkursu okazał się uczeń siódmej klasy podstawowej! Planetarium Śląskie ogłosiło konkurs pod nazwą gwiezdny pluszak. Uczniowie mogli wykazać się myślą innowacyjną.

Wszyscy zostali zaskoczeni jednym z nietypowych rozwiązań tego konkursu. Zwycięzca konkursu to Michał Jałowiecki, który chodzi do siódmej klasy podstawowej w Chorzowie. Jego projekt maskotki będzie wkrótce promował ten ważny dla miasta obiekt. Na najbliższe lata jego pomysł zostanie przyjęty jako symbol reprezentujący planetarium chorzowskie.

Jarosław Juszkiewicz, który aktualnie pełni rolę rzecznika planetarium śląskich poinformował nas ostatnio o wynikach konkursu. Konkurs trwał od maja tego roku. Został rozstrzygnięty dopiero 22 października 2021 roku. Zwycięzca zaproponował w konkursie pluszaka, który ma głowę przypominającą kształt kopuły planetarium w Chorzowie. Wszystkim spodobał się ten symboliczny pomysł chłopca.

Gwiezdny pluszak zwyciężył jako pomysł na symbol planetarium

W protokole wystosowanym przez jury odnajdujemy wiele pochlebnych informacji na temat projektu stworzonego przez siódmoklasistę. Okazuje się, że maskotka jest bardzo zachwalana. W świetny sposób prezentuje planetarium, ponieważ głowa maskotki przypomina kopułę budynku. Projekt jest przyjazny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Doskonale wkomponował się w założenia jury. Sędziami w konkursie była czteroosobowa grupa odpowiedzialna za rozwój planetarium. Ich zdaniem chłopiec zaproponował uniwersalne rozwiązanie, które prawdopodobnie wpadnie w gusta większości osób. Dlatego też postanowili przystać właśnie na jego pomysł.

Projekt Michała zostanie wykorzystany do promowania planetarium przez długie lata. Z kolei sam uczeń zostanie wyróżniony nagrodą. Otrzyma on teleskop astronomiczny, który pozwoli mu realizować jego pasje. W konkursie brało udział łącznie 207 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Łącznie jury wyłoniło 8 ciekawych projektów. Kilka osób oprócz zwycięzcy również zostanie wyróżnionych za ciekawe podejście do tematu.