Chorzowska straż miejska wspiera czwartą edycję akcji charytatywnej "Ja jadę, Ty pomagasz"

Chorzowska straż miejska wspiera czwartą edycję akcji charytatywnej "Ja jadę, Ty pomagasz"

Początek czwartej odsłony rowerowego projektu charytatywnego „Ja jadę, Ty pomagasz” miał miejsce w ostatni piątek. Inicjator tej akcji, prezes stowarzyszenia, jak poprzednio planuje przemierzyć na rowerze setki kilometrów, by zdobyć fundusze na terapię i rehabilitację trzech potrzebujących dzieci. Tym razem jego cel to Norwegia, a start miał miejsce w Siemianowicach Śląskich. Swoje wsparcie dla akcji, jak co roku, zadeklarowali również policjanci z Chorzowa, którzy pojawili się na uroczystym otwarciu wyprawy.

Tomasz Dzierga – Prezes Stowarzyszenia „Ja jadę, Ty pomagasz”, na swoją czwartą podróż charytatywną wybrał Norwegię. Trasa tej samotnej wyprawy rowerowej liczy aż 4023,5 kilometra. Wyjątkowy cel tego przedsięwzięcia? Zgromadzenie funduszy na terapię i rehabilitację dzieci cierpiących na poważne choroby. Każda przekazana złotówka ma znacząco przyczynić się do poprawy ich stanu zdrowia.

Start wyprawy zbiegł się z targami pracy organizowanymi dla służb mundurowych oraz innych podmiotów, które miały okazję prezentować specyfikę swojej pracy i zachęcać do wyboru kariery w danej branży. Zaangażowanie w te działania policjantów z Chorzowa było nieocenione – ich obecność na starcie była nie tylko dowodem wsparcia dla akcji, ale przyczyniła się również do promowania wartości społecznych i zawodowych.

Wraz z Tomaszem Dziergą, asystowanym przez przedstawicieli różnych służb mundurowych, instytucji i klubów fanów, ruszyła podróż życia. Wszystko to można śledzić na portalach społecznościowych. Stowarzyszenie „Ja jadę, Ty pomagasz” uruchomiło również zbiórkę internetową, umożliwiając wpłatę darowizn na terapię dzieci.