Chorzów przygotowuje się na Festiwal Kolorów! Miasto czeka na eksplozję barw

Chorzów przygotowuje się na Festiwal Kolorów! Miasto czeka na eksplozję barw

Za niedługo na ulicach Chorzowa rozkwitną tęczowe barwy. To zasługa nadchodzącego Festiwalu Kolorów, który jak co roku przyciąga rzesze mieszkańców miasta. Są to niezapomniane chwile pełne radości, podczas których przechodnie mogą obsypać się kolorowymi proszkami Holi.

Impreza odbędzie się w niedzielę 30 czerwca 2024 roku o godzinie 15:00 na terenie Szybu Prezydent. Festiwal jest otwarty dla każdej osoby, bez względu na wiek czy płeć. Organizatorzy zauważają, że choć najliczniej reprezentowani są studenci i uczniowie, znaleźć można także przedstawicieli innych grup wiekowych. Wszyscy bez wyjątku doskonale się bawią, obsypując się barwnymi proszkami.

Festiwal Kolorów to impreza, podczas której liczy się jedynie dobra zabawa. Tysiące ludzi zgromadzonych na otwartym terenie tańczy, śpiewa i słucha muzyki festiwalowej, a przede wszystkim rzuca w powietrze kolorowe proszki Holi. Powstaje wtedy kolorowa chmura, a ubrania i ciała uczestników festiwalu stają się tęczowym spektaklem. Proszki Holi są bezpieczne dla zdrowia i środowiska, a także łatwo zmywają się ze skóry i ubrań.

Festiwal jest wydarzeniem bezpłatnym. Na miejscu organizatorzy udostępnią 11 różnych kolorów proszków Holi. W trosce o bezpieczeństwo uczestników, zabronione jest przynoszenie własnych proszków.

Oprócz obsypywania się barwnymi proszkami, uczestnicy mogą liczyć na liczne dodatkowe atrakcje. Organizowane będą konkursy z nagrodami, dostępne będą kolorowe słodycze, a także wystąpią DJ-e. Posilenia dostarczą obecne na miejscu foodtrucki.

Popularność Festiwalu Kolorów rośnie z roku na rok i wydarzenie to organizowane jest w wielu miastach w Polsce. W najbliższą niedzielę, 2 czerwca, odbędzie się „Eksplozja Kolorów” na terenie OSiR „Skałka” w Świętochłowicach – zachęcamy do udziału!