Weekend pełen wrażeń zmysłowych na ETNOzmysły w Chorzowskim Skansenie

Weekend pełen wrażeń zmysłowych na ETNOzmysły w Chorzowskim Skansenie

W miniony weekend, Chorzowski Skansen stał się areną niecodziennego wydarzenia – ETNOzmysły. Podczas tego nietypowego spotkania, uczestnicy mieli okazję odkrywać skansen przy użyciu swoich zmysłów. Wydarzenie przyciągnęło wielu ciekawych ludzi, a jego atmosferę świetnie oddają dostępne zdjęcia.

ETNOzmysły odbyły się w sobotę, 25 maja. To wyjątkowe doświadczenie polegało na zwiedzaniu muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” w Chorzowie za pomocą różnych wrażeń zmysłowych. Dzięki korzystnej pogodzie, wydarzenie przyciągnęło znaczną liczbę osób chętnych do doświadczania atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Celem była bowiem interakcja poprzez słuchanie, dotykanie, obserwowanie i smakowanie, umożliwiające pełne zanurzenie w otaczającą przyrodę.

Podczas ETNOzmysły czekało na uczestników sześć unikalnych stref, każda z nich oferująca odmienną formę relaksu i artystycznej ekspresji. Do dyspozycji były: strefa dotyku, strefa dźwięku, strefa wzroku, strefa równowagi, strefa wyciszenia oraz strefa „poczuj się bezpiecznie”.

Wydarzenie zakończyło się pokazem psów ratowniczych zaprezentowanym przez Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą. Dodatkowo, każdy chętny miał okazję oddać krew w specjalnie przygotowanym Krwiobusie.