Chorzowska Huta Kultury vol.1: wypełniona atrakcjami alternatywa dla świętowania miasta

Chorzowska Huta Kultury vol.1: wypełniona atrakcjami alternatywa dla świętowania miasta

Chociaż od głośnych obchodów Święta Miasta nie upłynęło wiele czasu, to Chorzowska Huta Kultury vol.1 nadchodzi z pewnością z ukojeniem dla tych, którzy poszukują nowych doznań i fascynujących wydarzeń. Pierwsza edycja tego sezonu jest tuż za rogiem.

Zapraszamy na sobotę, 6 czerwca, na godzinę 20:30, kiedy to odbędzie się pokaz przedstawienia pt. „Wir”. To widowisko należy do teatru ruchu i tańca, a całość opracowana została przy akompaniamencie muzyki grupy K-Essence, granej na żywo. Choreografię stworzyła Barbara Ducka, choreograf Studia Tańca Współczesnego TENDI, które działa w Chorzowskim Centrum Kultury od 2009 roku. W rolach głównych zobaczymy Julię Kajzer oraz gościnnie Tomasza Stefańskiego. Co więcej, spektakl prezentowany będzie pod gołym niebem, na ulicy Pudlerskiej 34-36 w Chorzowie II. Wstęp jest bezpłatny.

Nieco później, dokładnie tydzień później, 12 lipca o godzinie 19:00, w zabytkowym kompleksie postindustrialnym Sztygarka zostanie zaprezentowany cykl koncertów prezentujących alternatywną muzykę. Na scenie zaprezentują się takie zespoły jak Izzy And The Black Trees, Punched Orange oraz Żółć.