Chorzowianka dwa razy ukarana mandatem na tej samej ulicy. Koszt przekroczenia prędkości to ponad 2,5 tys. zł

Chorzowianka dwa razy ukarana mandatem na tej samej ulicy. Koszt przekroczenia prędkości to ponad 2,5 tys. zł

Jedna mieszkanka Chorzowa została ukarana aż dwoma mandatami podczas jednej policyjnej akcji „Prędkość” w Mysłowicach. W sumie, za oba wykroczenia, kobieta musi zapłacić 2 600 zł i zyskała 20 punktów karnych na swoje konto. Wszystko działo się na jednej ulicy, w ciągu zaledwie dwóch godzin.

Akcja „Prędkość” jest regularnie prowadzona przez policję. Jej głównym celem jest redukcja liczby wypadków drogowych poprzez egzekwowanie przestrzegania prawa od wszystkich uczestników ruchu drogowego. W czasie takich działań, funkcjonariusze szczególnie pilnują, aby kierowcy przestrzegali ograniczeń prędkości.

Podczas niedawnej środowej akcji w Mysłowicach, do kontroli na ulicy Konopnickiej, gdzie dozwolona prędkość wynosi 30 km/h, zostaje zatrzymana kierująca audi mieszkanki Chorzowa. Kobieta przekroczyła limit prędkości o 46 km/h tuż po godzinie ósmej rano. Za ten czyn, zgodnie z obowiązującą taryfą, policja nałożyła na nią mandat w wysokości 1000 zł oraz dodatkowo 11 punktów karnych.

Jak donosi lokalna komenda policji, niecałe dwie godziny później ta sama kobieta zostaje ponownie zatrzymana przez inny patrol. Tym razem, jadąc tą samą ulicą Konopnickiej, przekroczyła prędkość o 64 km/h. Za drugie wykroczenie otrzymała mandat w wysokości 1600 zł.

Podczas całej środowej akcji „Prędkość”, policjanci zanotowali aż 61 incydentów związanych z nadmierną prędkością. Służby przypominają, że niewłaściwa prędkość na drodze to nie tylko zagrożenie dla naszego zdrowia i życia, ale również dla innych uczestników ruchu.