Chorzów. Port Poetycki przyciągnie ponad 100 twórców z całej Polski

Chorzów. Port Poetycki przyciągnie ponad 100 twórców z całej Polski

16 września to data, która wpisuje się w kalendarz literacki Chorzowa. Miasto to stanie się tego dnia gospodarzem Portu Poetyckiego, wyjątkowego wydarzenia skupiającego na jednym miejscu ponad 100 poetów i poetek z różnych zakątków kraju.

Chorzów, na co dzień bogaty w wydarzenia kulturalne, tym razem przeniesie się do świata literatury. W sobotę otworzy swoje bramy dla uczestników Portu Poetyckiego, który jest uważany za jedno z najistotniejszych cyklicznych spotkań literackich na terenie Śląska. Jest to wydarzenie, które wyróżnia się na tle innych poprzez nowatorskie podejście do poezji – nie ogranicza się bowiem tylko do słowa pisane, ale współgra z sztuką plastyczną i muzyczną, uwzględniając także elementy hip-hopu.

Miejsce spotkań – „Sztygarka” w Chorzowie – tętnić będzie poezją, gdyż ponad 100 twórców zaprezentuje swoje utwory. Spotkanie z poetami i poetkami oraz wydawcami rozpocznie się o 11:30. Słuchacze będą mieli okazję usłyszeć czytane na żywo wiersze takich twórców jak Karolina Kułakowska, Paweł Lekszycki i Lesława Nowara – autorów związanych z Wydawnictwem Biblioteki Śląskiej.

Wśród poetyckich wykonań nie zabraknie również nuty hip-hopowej. Na scenie usłyszymy teksty Piotra Magika Łuszcza, które zaprezentuje Marcin Jurzysta. Ten utalentowany poeta niedawno przygotował dla Biura Literackiego książkę „Excalibur”, będącą kompilacją tekstów Piotra Magika Łuszcza, współtwórcy legendarnych grup Paktofonika i Kaliber 44.