Bezmyślna jazda po alkoholu: 43-latek za kierownicą z siedmioma pasażerami w aucie

Bezmyślna jazda po alkoholu: 43-latek za kierownicą z siedmioma pasażerami w aucie

Podczas ostatniego weekendu, gdy aura sprzyjała spędzaniu czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie najbliższych, siły policyjne czuwały nad bezpieczeństwem wszystkich korzystających z atrakcyjnej pogody. Ich zadaniem było sprawdzanie, czy obywatele korzystają z tej możliwości w sposób odpowiedzialny i przemyślany. Niestety, 43-letni mężczyzna prowadzący pojazd marki Mazda postanowił złamać te zasady, co szybko zauważyli funkcjonariusze. Przy kontroli drogowej wyczuli od niego zapach alkoholu.

Przeprowadzone na miejscu badanie alkotestem potwierdziło podejrzenia stróżów prawa – mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu we krwi. Dodatkowo, podczas kontroli wyszło na jaw, że oprócz kierującego w samochodzie znajdowało się jeszcze 6 osób, w tym trzyletnie dziecko, które było przewożone na kolanach jednego z pasażerów. Wobec takiego postępowania, policjanci działający na miejscu zdecydowali o natychmiastowym odebraniu mężczyźnie prawa jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz niewłaściwy przewóz pasażerów.

Według komunikatu wydanego przez Komendę Policji w Chorzowie, dzięki czujności i szybkiej reakcji funkcjonariuszy udało się wyeliminować z dróg nietrzeźwego kierowcę. Dzięki temu możliwe było uniknięcie potencjalnego zagrożenia dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.