Aplikacja mobilna dla miłośników Śląskiego Ogrodu Zoologicznego

Aplikacja mobilna dla miłośników Śląskiego Ogrodu Zoologicznego

Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie proponuje dodatkowe ułatwienie podczas odwiedzin – aplikację mobilną. Ta innowacyjna propozycja skierowana jest do osób, które chcą uczynić swoją wizytę w zoo bardziej interaktywną i angażującą.

Jak tłumaczy Daria Kroczek z Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, mobilna aplikacja stanowi nie tylko atrakcyjne urozmaicenie dla odwiedzających zoo, ale także praktyczną alternatywę dla tradycyjnej mapy. Aplikacja oferuje dostęp do szczegółowej mapy ogrodu zoologicznego, z możliwością nawigacji za pomocą GPS. Użytkownicy mogą wybrać jakiekolwiek zwierzę zlokalizowane na terenie ogrodu, a aplikacja zaproponuje najkrótszą trasę prowadzącą do jego wybiegu.

Aplikacja mobilna zoo na Śląsku umożliwia zwiedzanie ogrodu zgodnie z jednym z kilku zaproponowanych szlaków tematycznych. W sumie, odwiedzający mają do dyspozycji cztery trasy: dla wytrwałych, zimową, dla rodzin z dziećmi oraz grę terenową. Każda ze ścieżek jest opisana pod kątem długości trasy, przewidywanego czasu przejścia oraz atrakcji, które spotkać można w jej przebiegu.

W aplikacji znajduje się także obszerna baza informacji na temat wszystkich gatunków zwierząt prezentowanych w ogrodzie zoologicznym, co pozwala na poszerzenie wiedzy zdobytej dzięki informacjom zawartym na tabliczkach przy wybiegach. Plus, aplikacja zawiera dodatkowe zdjęcia zwierząt oraz wiele ciekawostek o nich – dodaje Daria Kroczek.

Wszystkie informacje i ciekawostki o zwierzętach w aplikacji dostępne są zarówno w języku polskim jak i angielskim. Dodatkowo, aplikacja kumuluje wszystkie niezbędne dane, takie jak godziny otwarcia ogrodu zoologicznego, cennik, informacje o dojeździe oraz aktualności dotyczące obiektów i nadchodzących wydarzeń.

Aplikacja jest bezpłatna i kompatybilna z systemem Android.