Złapani na gorącym uczynku: grozili w sieci i zostali zatrzymani przez chorzowską policję

Złapani na gorącym uczynku: grozili w sieci i zostali zatrzymani przez chorzowską policję

Doświadczeni detektywi z Komendy Policji w Chorzowie doprowadzili do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy niesłusznie uważali, że mogą bez konsekwencji straszyć innych poprzez internet. Na jednej z popularnych platform społecznościowych opublikowali oni niezgodne z prawem wpisy, które były bezpośrednio kierowane przeciwko pewnemu urzędnikowi publicznemu. Po zatrzymaniu, obaj panowie znaleźli się pod nadzorem policji, a teraz czeka ich proces sądowy.

Na jednym ze zdjęć można zobaczyć moment aresztu jednego z podejrzanych w jego domu, a inne przedstawia przesłuchanie drugiego oskarżonego. W poniedziałek do funkcjonariuszy z Chorzowa dotarła informacja o tym, że dwie osoby opublikowały w sieci obraźliwe komentarze pod adresem lokalnego urzędnika służby publicznej. Zawartość tych wpisów obejmowała gróźb karalnych oraz nawoływanie innych do ich realizacji.

Szacowna praca operacyjna chorzowskich detektywów doprowadziła do aresztowania obu podejrzanych, obywateli Chorzowa, w wieku 26 i 33 lat. Ciekawostką jest, że podczas przeszukania domu młodszego z nich, funkcjonariusze znaleźli narkotyki.

Obaj mężczyźni po aresztowaniu zostali przekazani prokuraturze, gdzie usłyszeli formalne zarzuty. 26-letni mężczyzna ma odpowiadać za groźby karalne i posiadanie substancji odurzających, natomiast starszy z podejrzanych został oskarżony o publiczne nawoływanie do zbrodni. W trakcie przesłuchań przyznali się do winy, tłumacząc swoje działania jako niedoświadczone i niemyślne żarty. Teraz obaj są pod dozorem policji, a dodatkowo mają zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. W przypadku skazania, grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.