Zagadkowe odkrycie w lesie: spacerowicz natknął się na ludzkie szczątki

Zagadkowe odkrycie w lesie: spacerowicz natknął się na ludzkie szczątki

W trakcie pieszej wędrówki po terenach leśnych w pobliżu miejscowości Mstowo, nieopodal Żurawia (województwo śląskie), jeden ze spacerowiczów dokonał w sobotę niepokojącego odkrycia. Natrafił bowiem na pozostałości ludzkiego ciała. Dokładne okoliczności oraz przyczyna zgonu będą przedmiotem śledztwa prokuratury.

Niecodzienny znalezisko zostało zgłoszone policji w sobotę 14 października. Około godziny 17.30, służby mundurowe otrzymały informację o odnalezieniu przez jednego z przechodniów szczątków ludzkich. Miejsce to znajdowało się w lesie, na terenie Żurawia, w województwie śląskim.

Aspirant sztabowy Barbara Poznańska, pełniąca rolę oficera prasowego częstochowskiej komendy policji, potwierdziła tę informację w niedzielę. Zaznaczyła przy tym, że szczątki były w stanie zaawansowanego rozkładu.

Policja pod nadzorem prokuratora przeprowadziła czynności na miejscu zdarzenia. Pozostałości ludzkiego ciała zostały zabezpieczone i poddane zostaną dalszym badaniom.

– Prokurator będzie odpowiedzialny za wyjaśnienie wszystkich okoliczności związanych z tym przypadkiem – przekazała rzecznik prasowy.