XIV Orszak Trzech Króli w Chorzowie – niezwykłe wydarzenie kulturalne dla całej rodziny

XIV Orszak Trzech Króli w Chorzowie – niezwykłe wydarzenie kulturalne dla całej rodziny

Za nami już 13 edycji chorzowskiego Orszaku Trzech Króli, a przed nami kolejna, czternasta. W tym roku, podobnie jak w poprzednich, Ogród Starochorzowskiego Domu Kultury stanie się magicznym miejscem, do którego Trzej Mędrcy przybędą na koniach. Odprawiając swoją podróż od kościoła Marii Magdaleny w Chorzowie Starym, zgodnie z tradycją dotrą tam 6 stycznia. Organizatorzy gorąco zapraszają wszystkich na XIV edycję tego unikalnego wydarzenia.

W oczekiwaniu na przyjazd Trzech Króli, atmosferę podgrzewać będą uczestnicy studia artystycznego Banda Rabanda oraz Chorzowski Brass Band. Ich anielskie kolędowanie będzie towarzyszyć publiczności w trakcie oczekiwania. Ponadto, zwierzęta z żywej szopki dodadzą wydarzeniu jeszcze więcej uroku i świątecznej atmosfery.

Starochorzowski Dom Kultury apeluje do rodziców, aby pomogli swoim dzieciom przygotować się na to niezwykłe wydarzenie. Najlepsza propozycja to przebranie za pastuszka lub jednego z Trzech Króli – to sprawi, że spacer po ogrodzie stanie się jeszcze bardziej magiczny.

Po zakończeniu Orszaku Trzech Króli, organizatorzy zapraszają na wielkie finale XIX Starochorzowskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Podczas koncertu będzie można usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu młodych, utalentowanych artystów – uczestników przeglądu.