W Parku Śląskim nie mogą zdecydować się na wykonawcę przetargu, ponieważ wszystkie oferty są zbyt drogie

W Parku Śląskim nie mogą zdecydować się na wykonawcę przetargu, ponieważ wszystkie oferty są zbyt drogie

Okazuje się, że nadal nie rozstrzygnięto przetargu na budowę reszty planu w Parku Śląskim, ponieważ oferty, które napływają do miasta, są nawet o 60 milionów za drogie. Z tego powodu nie wyłoniono jeszcze zwycięzcy przetargu, który miałby zająć się dokończeniem inwestycji. Dowiadujemy się również o tym, że Marszałek zapowiada pomoc w zrealizowaniu tej inwestycji, ponieważ zdaje on sobie sprawę z tego, że dzisiejsza niepewna sytuacja na rynku naprawdę nie ułatwia znalezienia dobrych podwykonawców, którzy zajmą się zaplanowaną robotą.

Przebudowa trwała prawie 2 lata i miasto powoli oddaje do użytku publicznego niektóre z elementów, jednak nie wszystko jest jeszcze gotowe. Nieopodal ośrodka harcerskiego trwa na przykład budowa miasteczka ruchu drogowego. Miasto nadal nie rozwikłało kilku istotnych przetargów, które pomogą w ukończenia całej inwestycji, ponieważ osoby zgłaszające się do przetargów pragną kilkadziesiąt milionów za dużo, przez co miasto nie może pozwolić sobie na wydawanie takich kwot. Marszałek zapowiedział, że pomoże zebrać finanse na ukończenie tego przedsięwzięcia.

Sytuacja wkrótce dzięki temu się zmieni. Nie tylko w Chorzowie pełną parą ogłaszane są przetargi. Już wkrótce w Grudziądzu zostanie rozwikłany przetarg na budowę nowego nowoczesnego centrum miejskiej straży pożarnej https://www.grudziadzinfo.pl/wkrotce-zostanie-ogloszony-przetarg-na-wybudowanie-nowej-siedziby-strazy-pozarnej-w-grudziadzu/.

Nowa Fala – czyli inwestycja, której koncepcją zainteresowani są wszyscy w mieście

Park Śląski całkiem niedawno opublikował oficjalną koncepcję tego, w jaki sposób ma wyglądać legendarne kąpielisko, które zostało zaplanowane już w 2015 roku. W Chorzowie zapanował ogromny entuzjazm ze względu na to, że każdy liczy na powodzenie związane z jak najszybszą rozbudową tego kąpieliska. Rada miejska niedawno zdecydowała się jednak na pewne zmiany związane z zagospodarowaniem przestrzeni. Zgodnie z zapowiedziami niektórych polityków to przedsięwzięcie znane w mieście jako Nowa Fala, będzie kosztowało 50 lub nawet 60 milionów złotych. Dlatego też, aby miasto mogło swobodnie wybrać dobrego podwykonawcę inwestycji, niezbędne jest, aby ktoś pomógł w przeprowadzeniu zbiórki dla miasta.

Prawdopodobnie już niedługo zajmie się tym Marszałek i pomoże w dokończeniu inwestycji. Pomimo sporego zainteresowania tym projektem wśród wykonawców, miasto nadal nie dogadało się z żadnych z nich. Przyczyn jest całkiem sporo. Trzeba pamiętać o tym, że mamy cały czas do czynienia z mocno zdestabilizowaną gospodarką państwową. Branża budowlana stała się jeszcze bardziej chwiejna i nieprzewidywalna ze względu na wybuch wojny na Ukrainie pod koniec lutego. Wielu podwykonawców straciło część swoich pracowników wracających do obrony kraju.