W Chorzowie znaleziono zwłoki. Znajdowały się przy zalewie

W Chorzowie znaleziono zwłoki. Znajdowały się przy zalewie

Znaleziono zwłoki przy jednym z większych zalewów w Chorzowie. Okazuje się, że zmarłym był mieszkaniec Chorzowa. Policja ustala, w jakich okolicznościach doszło do śmierci i kim jest znaleziona osoba. Zwłoki, które zostały znalezione przy zalewie były już w znacznym stanie rozkładu. Oznacza to, że ciało prawdopodobnie spędziło tam więcej niż tydzień. Do odkrycia doszło dokładnie 9 września 2021 roku. Stan zwłok był tak tragiczny, że nie udało się nikomu określić płci zmarłej osoby. Sprawa niezwłocznie trafiła do prokuratury rejonowej. Teraz zajmują się nią detektywi i wyspecjalizowany oddział badawczy. Przeprowadzono sekcję zwłok. Czy wiadomo, kim była zmarła osoba?

Co wiadomo na ten moment?

Po pewnym czasie ustalenia wykazały, że zwłoki znalezione przy zalewie mogły leżeć w tym miejscu już ponad kilka miesięcy. To niebywałe, że nikomu nie udało się niczego zauważyć. Sytuacja jest dla policji i oddziału badawczego sprawę nietypowa. Przyczyna zgonu pomimo wnikliwych badań jest na ten moment nieznana. Okazuje się, że ciało rozkładało się już zbyt długo, aby można było ustalić, w jaki sposób ta osoba zmarła. Początkowo trudno było nawet ustalić takie podstawy jak płeć.

Na razie nie wykluczamy działania osób trzecich. Dlatego też nie wiadomo, czy sprawa nie zostanie w przyszłości powiązana z morderstwem. Mimo wszystko wstępne fazy obserwacji nie wykazały na zwłokach niczego podejrzanego. Prokurator powiedziała podczas wywiadu, że zwłoki należą do mężczyzny. Był mieszkańcem Chorzowa i prawdopodobnie leżał przy zalewie od wiosny.