Trzy dni pełne atrakcji podczas Święta Miasta Chorzów – Dzień Śląski, Piknik Rodzinno-Ekologiczny i Festiwal Kolorów

Trzy dni pełne atrakcji podczas Święta Miasta Chorzów – Dzień Śląski, Piknik Rodzinno-Ekologiczny i Festiwal Kolorów

Miasto Chorzów ma zaszczyt zaprosić wszystkich na trzydniowe świętowanie swojego święta, które w tym roku przypada na dni od 28 do 30 czerwca. W ramach tego niezwykłego wydarzenia, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, takich jak Dzień Śląski, Piknik Rodzinno-Ekologiczny oraz Festiwal Kolorów. Ciepłe i długie letnie dni są wręcz stworzone do organizacji plenerowych imprez, a te, które właśnie szykują się w Chorzowie, z pewnością dostarczą mieszkańcom mnóstwo radosnych chwil.

Pierwszym punktem programu jest Dzień Śląski, który odbędzie się przy Szybie Prezydent już w piątek, 28 czerwca. Wśród wielu atrakcji muzycznych na scenie zaprezentują się takie gwiazdy jak Wesoły Masorz, Paweł Gołecki, Mirosław Jędrowski, Szlagier Maszyna oraz Baciary. Oprócz koncertów przygotowana została również strefa kulinarna oraz miejsce przeznaczone specjalnie dla najmłodszych.

Następnie, w sobotę 29 czerwca, na Stadionie przy Cichej odbędzie się Piknik Rodzinno-Ekologiczny. W programie znajduje się m.in.: strefa kibica, mecze piłkarskie, występ DJ-a Malca, a także różnego rodzaju animacje, warsztaty muzyczne i ekologiczne, dmuchańce oraz gry i zabawy rekreacyjno-sportowe. Dodatkowym punktem programu będzie mecz mieszkańców Chorzowa, reprezentowanych przez pracowników Urzędu Miasta, z pracownikami Ruchu Chorzów. O dodatkowe atrakcje zadbają chorzowskie instytucje oraz Młodzieżowa Rada Miasta.

Ostatni dzień obchodów, niedziela 30 czerwca, to powrót do Szybu Prezydent na Festiwal Kolorów. Organizatorzy zapewniają mnóstwo kolorowych proszków Holi, zestaw najlepszych DJ-ów, bogatą ofertę gastronomiczną oraz niepowtarzalną atmosferę.

Na koniec przedstawiamy dokładny harmonogram Święta Miasta Chorzów 2024…