Trwają poszukiwania zaginionego mieszkańca

Trwają poszukiwania zaginionego mieszkańca

Artur Kołodziejczyk, mieszkaniec Chorzowa, zaginął 10 grudnia 2022 roku. Ostatni raz widziany był w jednym z oddziałów w Rudzie Śląskiej, a rodzina od tego czasu nie ma o nim żadnych wieści.

Policja w Chorzowie podjęła próby odnalezienia zaginionego mężczyzny lub jakichkolwiek dowodów mogących wskazywać na jego obecne miejsce pobytu. Ze względu na duży obszar do ogarnięcia i jego walory przyrodnicze do pomocy w poszukiwaniach wezwano funkcjonariuszy z katowickiego oddziału prewencji oraz dwóch treserów psów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Pomocy w przeszukiwaniu terenu udzieliła również Górnośląska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza.

Strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia zostali poproszeni o pomoc w poszukiwaniu zaginionego mężczyzny w jeziorach w regionie. Stróże prawa przez kilka godzin dokładnie sprawdzali tereny zalesione oraz okolice jezior. Do akcji zadysponowano jednostkę pływającą z sonarem, a do poszukiwań włączył się również nurek. Uważa się, że zaginiony ma 50 lat, 160 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, krótkie i kręcone ciemne włosy oraz przylegające uszy.