Spotkanie mikołajkowe dla dzieci w chorzowskim ZOO z udziałem policjantów

Spotkanie mikołajkowe dla dzieci w chorzowskim ZOO z udziałem policjantów

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach stali się częścią mikołajkowego wydarzenia dla najmłodszych, które miało miejsce w chorzowskim ogrodzie zoologicznym. Wybór tej lokalizacji nie był przypadkowy. W ramach realizowanej kampanii „#NATURALNIE, że CHRONIMY”, policjanci podjęli dyskusję z dziećmi na temat ochrony zwierząt i dbałości o środowisko naturalne. Szczególny nacisk położyli na zimowy okres, kiedy pomoc ludzi, nawet w formie odpowiedniego dokarmiania zwierząt podczas mroźnych dni, ma kluczowe znaczenie. Spotkanie było również okazją do wręczenia dzieciom upominków oraz wspólnej zabawy z maskotką śląskiej policji – Sznupkiem.

Za sprawą dzisiejszego spotkania w chorzowskim ZOO, które było organizowane przez ten właśnie ogród zoologiczny, policjanci z Wydziału Prewencji przypomnieli najmłodszym o celach kampanii „#NATURALNIE, że CHRONIMY”, podkreślając znaczenie zachowania praw zwierząt. Cenną informację na temat przewozu zwierząt przekazał także funkcjonariusz z izby celno-skarbowej. Pracownicy ZOO podzielili się z dziećmi wiedzą na temat odpowiedzialnego dokarmiania zwierząt, zwracając uwagę na produkty, które są dla nich najlepsze.

Mikołaj, który towarzyszył dzieciom w tym szczególnym dniu, wręczał im małe prezenty. W dobrym humorze utrzymywała je również maskotka śląskiej Policji – Sznupek, który wziął udział w grze terenowej zorganizowanej na obszarze ZOO.

W ramach dzisiejszego wydarzenia, policjanci przygotowali konkurs mający na celu sprawdzenie wiedzy dzieci na temat ochrony zwierząt i środowiska naturalnego. Najaktywniejsi uczestnicy mogli wygrać koszulki z logotypem kampanii oraz pluszowe figurki Sznupka.

Zimą zwierzęta mają trudności ze znalezieniem pokarmu. Chociaż gatunki, które zimują w naszym kraju, są doskonale przystosowane do przeżywania tego surowego okresu, odpowiednie dokarmianie jest bez wątpienia dużym wsparciem dla nich. Nie należy jednak dokarmiać zwierząt chlebem czy innym pieczywem. Jeżeli decydujemy się na dokarmianie zwierząt, powinniśmy robić to regularnie i unikać użycia soli. Ptaki możemy natomiast karmić ziarnami zbóż (na przykład słonecznikiem pastewnym, prosem, kukurydzą, orzechami, płatkami owsianymi), słoniną oraz pokrojonymi, gotowanymi warzywami.