Specjalne udogodnienia komunikacyjne na koncerty Dawida Podsiadło

Specjalne udogodnienia komunikacyjne na koncerty Dawida Podsiadło

W nadchodzący weekend, 22 i 23 czerwca, na Stadionie Śląskim wystąpi znany polski artysta – Dawid Podsiadło. Dla uczestników tych wydarzeń Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) przygotował specjalne rozwiązania komunikacyjne, które umożliwią im bezproblemowy dojazd i powrót z miejsca koncertu, eliminując przy tym kłopot z poszukiwaniem miejsc parkingowych.

W związku z planowanymi występami Dawida Podsiadło na Stadionie Śląskim, ZTM w Katowicach wprowadzi istotne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej na ten czas, dotyczące zarówno linii tramwajowych, jak i autobusowych. Osoby uczestniczące w koncertach, które nie chcą korzystać ze swoich samochodów z powodu ograniczonej liczby miejsc parkingowych, będą miały możliwość skorzystania z alternatywnego środka transportu – tramwajów. Zostaną zorganizowane dodatkowe kursy na liniach 0 oraz 6. Wprowadzone zostaną także tymczasowe rozkłady jazdy na liniach tramwajowych 10, 15 i 19, co spowoduje zwiększenie liczby kursów. Ułatwi to przemieszczanie się pomiędzy przystankami Katowice Plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski – Chorzów Batory Zajezdnia. Największe znaczenie dla dojazdu będzie miała linia tramwajowa nr 0, która w dniach koncertu będzie kursować co 5 minut od godziny 16:00, co około 2/3 minuty od 19:00, a po zakończeniu koncertu co około 3 minuty.

Dojazd autobusem na koncert Dawida Podsiadło nie będzie możliwy, chyba że planuje się przesiadkę na tramwaj lub odwrotnie. Taka sytuacja wynika z wielce prawdopodobnego zamknięcia ulic Chorzowskiej w Katowicach oraz ulic Katowickiej i Wojska Polskiego w Chorzowie. W związku z tym od godziny 17:00 autobusy nie będą kursowały w najbliższym otoczeniu Stadionu Śląskiego. Szczegółowe informacje na ten temat są dostępne na stronie internetowej ZTM w sekcji Aktualności – Komunikaty dot. zmian w komunikacji.

Organizator transportu publicznego, czyli ZTM, podjął szereg działań usprawniających dojazd i powrót z koncertu Dawida Podsiadło. Wśród nich jest wprowadzenie informatorów terenowych, którzy pomogą pasażerom zorientować się w nowych zmianach. Można będzie spotkać ich na terenie Katowic i Chorzowa, wzdłuż głównych tras dojazdowych do Stadionu Śląskiego. Ich zadaniem będzie udzielanie informacji i kierowanie fanów artysty. Zmienione rozkłady jazdy pojawią się na przystankach, a także w internecie. Dodatkowo na tablicach SDIP będzie można znaleźć informacje o koncercie oraz wprowadzonych zmianach. Infolinia ZTM również służyć będzie pomocą w te dni.

Dokładne wiadomości na temat planowanych zmian dostępne są na stronie internetowej ZTM, w sekcji Komunikaty. Organizator komunikacji miejskiej zachęca, aby zapoznać się z nimi przed wyjściem z domu.