Śląskie obchody Narodowego Dnia Niepodległości w "Witches’ Cauldron"

Śląskie obchody Narodowego Dnia Niepodległości w "Witches’ Cauldron"

11 listopada, w dniu, który w Polsce jest uroczyście obchodzony jako Narodowy Dzień Niepodległości, Stadion Śląski stanie się miejscem zbiegów. Podczas regionalnych uroczyści związanych z tym świętem, zaplanowano między innymi występ idolki młodzieży, Julii Żugaj.

Zgromadzenie na Śląskim Stadionie rozpocznie się o 12:00 w Narodowe Święto Niepodległości, a o 13:00 zebrani będą hucznie odśpiewywać hymn narodowy. Co jeszcze można spotkać w programie? Food trucki, ekspozycje militariów oraz koncerty. Na scenie staną zespół FEEL oraz Julia Żugaj – znana polska influencerka i piosenkarka. Organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji dla najmłodszych, jak dmuchane zamki czy VR Laser Tag.

Marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski, serdecznie zachęca do udziału w Wojewódzkich Obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

– Spotkajmy się raz jeszcze w tym szczególnym dniu 11 listopada, w samym centrum naszego regionu, aby oddać hołd 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi Chełstowski. – Przygotowaliśmy dla gości całą gamę atrakcji, w tym wystawę militariów, koncerty i strefę dla dzieci. Zapraszam wszystkich mieszkańców do odwiedzenia Stadionu Śląskiego i mam nadzieję, że wspólnie uczynimy z tego dnia wyjątkowe święto wolności, honorując jednocześnie tych, dzięki którym możemy dziś żyć w niepodległym kraju.

Dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę pełną atrakcji. Dzieci będą mogły malować twarze, korzystać z dmuchanych atrakcji, samochodzików, euro-bungee i mobilnego parku linowego. Każdy mały uczestnik otrzyma biało-czerwoną flagę. Nie zabraknie też strefy wirtualnej rzeczywistości i strzelnicy laserowej.

– Mieszkańcy mogą spodziewać się wielu atrakcji. W programie znajdą się również pokazy artystyczne i muzyczne. Uczestnicy będą mieli możliwość podziwiać orkiestry oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Gwiazdami wieczoru będą Julia Żugaj i zespół Feel. Bez wątpienia warto 11 listopada odwiedzić Stadion Śląski – przekonuje Adam Strzyżewski, dyrektor obiektu.

Przewidziany program 11 listopada na Stadionie Śląskim w Chorzowie obejmuje otwarcie bram o 12.00, a następnie występ Orkiestry Polskiej Grupy Górniczej. O godzinie 13.00 odśpiewany zostanie Hymn, po czym odbędzie się przelot samolotów oraz występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Kolejne atrakcje to pokaz akrobacyjny „Grupa Żelazny”, pokaz artystyczny Grupy Mażoretki „AKCENT” z MDK Katowice-Ligota, występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Orkiestry Dętej KWK „Mysłowice-Wesoła”. Występy Julii Żugaj oraz Zespołu Feel zaplanowano odpowiednio na godzinę 15.15 i 16.30. Wydarzenie zakończy się o godzinie 17.30.