Unikalne narodziny w Chorzowskim Zoo: Cztery lwiątka rzadkiego gatunku

Unikalne narodziny w Chorzowskim Zoo: Cztery lwiątka rzadkiego gatunku

Chorzowski Ogród Zoologiczny przyjął niedawno do świata cztery nowe lwiątka, stanowiące nietypowy gatunek tego zwierzęcia. Choć maluchy urodziły się dwa miesiące temu, pracownicy zoo utrzymywali ten fakt w tajemnicy, aby zapewnić młodym i ich matce niezbędny spokój i prywatność. Teraz jednak są w stanie przekazać informacje na temat płci i zdrowia nowych członków rodziny lwów.

Aktualnie młode lwy przebywają razem z matką na specjalnym oddziale porodowym. Są one zdrowe i krzepkie, każde z nich waży blisko siedem kilogramów. Ich apetyt jest dość duży, co przekłada się na systematyczny przyrost masy ciała.

Lwiątka pojawiły się na świecie dwa miesiące temu, ale obsługa ogrodu zoologicznego zależała na tworzeniu jak najkorzystniejszych warunków dla nich. Z tego powodu na początku nikomu nie przeszkadzano, żaden z pracowników nie zaglądał na oddział. Obserwacje nad tym, co dzieje się w oddziale prowadzono tylko z daleka. Po pierwszej wizycie u weterynarza, ujawniono, że lwiątka to dwa samce i dwie samice. Ich imiona nie zostały jeszcze wybrane – pracownicy chcą najpierw dobrze poznać ich temperament.

Lwy angolskie są jednym z podgatunków lwa afrykańskiego, który jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem. W ciągu ostatnich 20 lat, liczba tych zwierząt spadła o ponad 40 procent. Również warto podkreślić, że lwy te rzadko można spotkać w ogrodach zoologicznych. Na całym świecie w takich placówkach, żyje mniej niż 80 osobników tego podgatunku.