Rząd wprowadził kwarantannę narodową

Rząd wprowadził kwarantannę narodową

Od 28 grudnia aż do 17 stycznia zamknięte będą hotele, stoki narciarskie oraz centra handlowe z wyjątkiem sklepów z artykułami pierwszej potrzeby. W Sylwestra pomiędzy godziną 19:00 a 6:00 rano nie będzie można się przemieszczać. O nowych obostrzeniach premier i minister zdrowia poinformowali na dzisiejszej konferencji.

Minister zdrowia powiedział, że mimo że fala zachorowań wyhamowała, to cały czas odnotowujemy około 10 tysięcy zakażeń dziennie. Efekt szczepienia populacyjnego nie będzie widoczny jeszcze w styczniu ani nawet w lutym. Widmo trzeciej fali może zaś przerosnąć wydolność służby zdrowia. Dlatego rząd wprowadza radykalne kroki.

Kwarantanna narodowa od 28 grudnia

Oprócz obostrzeń, które funkcjonowały do tej pory, od 28 grudnia do 17 stycznia będą zamknięte również hotele, nawet na wyjazdy służbowe. Nie będą działały stoki narciarskie i galerie handlowe, z wyjątkiem sklepów z artykułami pierwszej potrzeby. Obiekty sportowe będą dostępne jedynie dla osób, które uprawiają sport zawodowo. W Sylwestra będzie obowiązywała godzina policyjna. Od 19:00 do 6:00 rano nie będzie można się przemieszczać. Co więcej, wszystkie osoby, które przyjadą do Polski transportem zorganizowanym odbędą 10-dniową kwarantannę. Podczas ferii szkolnych dzieci do 16 roku życia nie będą mogły wychodzić z domu bez opieki do godziny 16:00.