Ruch Chorzów przenosi się na Stadion Śląski

Ruch Chorzów przenosi się na Stadion Śląski

Odtąd Ruch Chorzów, nowicjusz ekstraklasy, będzie rozgrywał swoje mecze na Stadionie Śląskim, począwszy od sobotniej konfrontacji ze Śląskiem Wrocław. Znany jako „Niebiescy”, zespół grał na tym stadionie w latach 2008-2009, organizując między innymi dwie edycje Wielkich Derbów Śląska przeciwko Górnikowi Zabrze, przyciągając za każdym razem 40 tysięcy kibiców. Do chwili obecnej, sprzedano już 17 tysięcy biletów na najbliższe spotkanie.

Przeprowadzka była nieunikniona. Aktualny stadion, służący 14-krotnemu mistrzowi Polski, został oddany do użytku w 1935 roku. Jednak ekspertyza przeprowadzona w styczniu wykazała pęknięcia w podstawie jednego z masztów oświetleniowych stadionu. W wyniku tego obiekt musiał zostać zamknięty, a uszkodzony maszt – zwany potocznie „świeczką” – natychmiast zdemontowano. Pozostałe trzy maszty usunięto później.

Zawodnicy pod wodzą trenera Jarosława Skrobacza musieli tymczasowo przenieść się do Gliwic, gdzie zakończyli ostatni sezon 1. ligi, zdobywając bezpośredni awans do ekstraklasy. Po sześciu latach przerwy, Ruch powrócił do najwyższej klasy rozgrywek.

Pomiędzy tymi wydarzeniami, podjęto decyzję o budowie nowej areny w Chorzowie. Na okres realizacji tego projektu, drużyna przeniesie się na Stadion Śląski, który znajduje się w granicach miasta Chorzów, ale jest własnością samorządu wojewódzkiego. Umowa w tej sprawie została zawarta na okres czterech lat.